Možno nie sme najlepší kuchári, ktorí kedy žili, ale my robiť chceme byť aspoň trochu dobrodružní a skúšať nové veci, keď varíme pre našu rodinu! V poslednej dobe sme zistili, že je naozaj užitočné začať sa učiť rôzne medzinárodné jedlá z krajín po celom svete; znamená to, že môžeme jesť chutnejšie jedlá, ktoré sme nikdy predtým neskúšali, a tiež to znamená, že môžeme učiť naše deti o nových miestach, ktoré by možno raz chceli navštíviť.

Pomaly sme sa predierali po celom svete, každý týždeň sme dali novú krajinu a v priebehu niekoľkých dní vyskúšali niekoľko jedál z každého miesta. Tento týždeň sme sa rozhodli „navštíviť“ Írsko v našich kulinárskych dobrodružstvách! To je dôvod, prečo sme mali oči na očiach pri úžasných írskych receptoch, ktoré sú buď typické pre tradičné menu, ovplyvnené kultúrou, alebo sa tam bežne radia.

Najlepšie tradičné írske recepty, ktoré sú chutné

Zaujíma vás rovnako ako nás, ak nie ešte viac, myšlienka naučiť sa vyrábať tradičné alebo zábavné írske jedlá a pochúťky?

Pozrite si týchto 15 úžasných nápadov, receptov a návodov, s ktorými sme sa doteraz stretli pri hľadaní inšpirácie a návodu!

1. Tradičný írsky guláš

ZOBRAZIŤ V GALÉRII

Aj keď nežijete na chladnom mieste, ktoré si vyžaduje dobré a výdatné jedlo na večeru, aby vás zahrialo zvnútra ako my, stále nie je nič také príjemné ako výdatný guláš, ktorý vám na konci poriadne naplní brucho. dlhého dňa. Dlho sme boli veľkými fanúšikmi všetkých druhov dusených pokrmov z celého sveta, ale tento chutný tradičný írsky recept na dusené mäso môže byť tým najlepším, aký sme kedy vyskúšali! Zistite, čo znamená, keď vyskúšate tento recept Smrek žerie.

2. Tradičné konzervované hovädzie mäso a kapusta

ZOBRAZIŤ V GALÉRII

Upútali sme vašu pozornosť celým týmto nápadom pripraviť tradičné jedlo, ktoré vám naozaj zasýti žalúdok, no dusené mäso nikdy nebolo pre vás to pravé? Potom by ste si možno trochu lepšie rozumeli s dobre zaobleným jedlom, ktoré je typické pre rodinný jedálenský stôl so všetkými klasickými prvkami! Pozrite si tento recept z Príbehy z histórie aby ste sa dozvedeli, ako sa vyrábalo toto tradičné jedlo z hovädzieho mäsa a kapusty.

3. Tradičný írsky colcannon s rozpusteným maslom

ZOBRAZIŤ V GALÉRII

Ak sa chystáte vynaložiť úsilie na prípravu tradičného jedla od nuly doma, vyskúšajte radšej niečo, čo vedieť vaša rodina si ešte nikdy jednoducho neobjednala z jedálneho lístka v krčme alebo si ju nepripravila? No, ak aj vy hľadáte niečo chutné, čo poskytne vašim blízkym veľa pohodlia, myslíme si, že jednoducho musieť dať tento recept z Popsugar vyskúšajte tradičný colcannon (jedlo zo zemiakov a zeleniny) s rozpusteným maslom.

4. Írsky sódový chlieb

ZOBRAZIŤ V GALÉRII

Okrem toho, že ste nadšenec do varenia, ktorý naozaj rád robí predjedlá na rodinný stôl, ste aj pomerne nadšený pekár? No, ak ste ešte nikdy neskúšali pripraviť tradičný druh domáceho chleba z inej krajiny, potom je čas začať! Chceli by sme určite odporúčame pozrieť sa ako Polnočný pekár urobil tento voňavý írsky sódový chlieb.

5. Tradičné írske boxty (írske zemiakové koláče)

ZOBRAZIŤ V GALÉRII

Naozaj sme upútali vašu pozornosť, keď sme začali hovoriť o myšlienke pripraviť lahodne uspokojujúce jedlo na báze zemiakov, ale chceli by ste mať na výber čo najviac možností, ak ich je skutočne viac? no, Paradajkový koláč je tu, aby som vám povedal, že existujú! Pozrite sa na ich stránku, kde sa dozviete viac o príprave týchto delikátnych írskych boxy (alebo tradičných írskych zemiakových koláčov).

6. Dublin coddle (írska klobása a zemiakový guláš)

ZOBRAZIŤ V GALÉRII

Ste skutočne takým veľkým fanúšikom jedál v štýle duseného mäsa a tak radi, že ste našli lahodný tradičný recept, že sa nemôžete ubrániť otázke, či by nebolo možné vyskúšať viac ako jeden druh duseného mäsa? No, myslíme si, že vás naozaj poteší, keď sa dozviete, že existuje! Celkom je tu, aby vás naučil, ako pripraviť Dublin coddle, čo je írska klobása a zemiakový guláš, ktorý je o niečo robustnejší a má menej omáčky ako ten, ktorý ste videli predtým, len aby to zostalo zaujímavé.

7. Hovädzí haš a pečené vajcia

ZOBRAZIŤ V GALÉRII

Boli ste naozaj očarení myšlienkou pripraviť jedlo na báze kukuričného hovädzieho mäsa, pretože je to mäso, ktoré ste vždy milovali, ale tiež ste tu a tam premýšľali, či nemôžete nájsť raňajkové jedlo založené na tradičnom Prvky írskeho jedla? Potom si myslíme, že vás poriadne nakopne Varenie a pivo vás naučí, ako pripraviť chutnú hovädziu kašu so zemiakmi a pečenými vajíčkami!

8. Ručné koláče z hovädzieho mäsa a Guinness

ZOBRAZIŤ V GALÉRII

Stále listujete v našom zozname a premýšľate nad tým, ako veľmi sa vám páči myšlienka pripraviť si mäsové jedlo, pretože je to váš obľúbený druh, ale hľadáte aj niečo trochu iné, ako je priemerná večera z mäsa alebo zemiakov? Potom by sme boli ochotní sa staviť, že tento recept na ručný koláč z hovädzieho mäsa a Guinness bude podrobne načrtnutý Šetrná mama, Eh bude presne to, čo ste dúfali, že nájdete!

9. Írske palacinky

ZOBRAZIŤ V GALÉRII

Naozaj sme upútali vašu pozornosť, keď sme spomenuli tradičné jedlá, ktoré si môžete vychutnať počas raňajok, ale tiež ste sa chystali zistiť, či by nebolo niečo menej pikantné, čo by ste mohli vyskúšať aj vy? S potešením vám oznamujeme, že vaša trpezlivosť sa vyplatila! Pozrite sa lepšie na tento recept z Donal Skehan a uvidíte, ako sa tieto írske palacinky s ovocím dajú pripraviť prekvapivo jednoducho!

10. Bailey’s Irish cream scones

ZOBRAZIŤ V GALÉRII

Naozaj ste listovali v našom zozname a zistili ste, že stále premýšľate o tom, ako radi pečiete, ale varenie chleba nie je niečo, čo by vás skutočne lákalo? Potom je tu pre vás alternatívny recept založený na pečení! Tento jasný, podrobný recept a návod od Predmestské mydlo vás naučí, ako pripraviť várku teplých krémových koláčikov Bailey’s Iris so sladkou mrholením.

11. Bailey’s Irish cream no-pečený čokoládový cheesecake

ZOBRAZIŤ V GALÉRII

Máme naozaj Venujete pozornosť teraz, keď hovoríme o sladkých receptoch, pretože dezerty boli vždy vaším obľúbeným druhom jedla na prípravu oboch a jesť? Potom sme úplne presvedčení, že tento ďalší recept z Aj múmia bude priamo vo vašej uličke! Pozrite sa bližšie na ich tutoriál a zistite, ako sa vyrábal tento Bailey’s írsky krémový čokoládový tvarohový koláč bez pečenia.

12. Tradičný brioškový chlieb a maslový puding

ZOBRAZIŤ V GALÉRII

Len v prípade, že máte stále náladu na výrobu dezertov, ale v skutočnosti by ste radšej urobili niečo trochu tradičnejšie a trochu menej nové, tu je ďalší sladký nápad na zváženie! Určite vám odporúčame, aby ste si to overili Kuchynský alchymista pripravil tento neodolateľný tradičný brioškový chlieb s maslovým pudingom, ktorý chutí najlepšie s trochou smotany poliatej navrchu.

13. Zelený zamatový koláč

ZOBRAZIŤ V GALÉRII

Ste vlastne ten typ milovníka gýča, ktorý by s radosťou prijímal novinky celý deň, aj keď je to trochu „turistické“ jedlo a nie niečo, čo je v skutočnosti tradičné? No, nie je na škodu urobiť niečo pre čistú zábavu, pokiaľ všetkých oslavujete pozitívne, však? Zistite, ako na to Popsugar presne to urobili, keď vyrobili tento zelený zamatový koláč inšpirovaný Írskom!

14. Brownies z írskej mäty

ZOBRAZIŤ V GALÉRII

Cítil si sa takmer presvedčená zábavnou, novinkou uvedenou vyššie, ale nie ste s ňou úplne spokojní, pretože ste v prvom rade milovníkom čokolády a tento konkrétny recept pre vás nemá dostatok vašej obľúbenej príchute? No, ak máte radi chuť mäty, potom si myslíme, že jednoducho musieť dať tieto írske mätové sušienky podrobne opísané Reader’s Digest pokus!

15. Írske zemiakové cukrovinky

ZOBRAZIŤ V GALÉRII

Pravdepodobne ste si už všimli, že veľa tradičných receptov z Írska je založených na zemiakoch a ak viete niečo o histórii krajiny, budete vedieť prečo! Len v prípade, že stále zbožňujete myšlienku oslavovať veci trochou pozitívnej novinky, potom si myslíme, že sa vám budú páčiť tieto vtipné malé írske zemiakové cukríky, ktoré Jednoducho Whisked vám ukáže, ako vyrobiť s použitím kokosového prášku a marcipánu.

Poznáte ďalšieho gurmána a DIY nadšenca, ktorý miluje skúšanie medzinárodných receptov a chce si vyskúšať prípravu írskeho jedla, ale kto by potreboval trochu rady? Zdieľajte s nimi tento príspevok, aby mali na výber všetky druhy chutných jedál!

Categorized in: