Ahoj! Som tak rád, že ťa vidím! 🙂 Od nášho posledného blogového príspevku ubehlo 364 dní…a chlapče, tento rok bol šialený. Našu rodinu (osobne) sme nevideli viac ako rok; zostali sme v bezpečí doma, čo nám pripadá ako večnosť; a zistili sme, že virtuálne vzdelávanie môže byť (niekedy) veľmi zaťažujúce pre celú rodinu. Ako už bolo povedané, sme nesmierne vďační, že sme mohli zostať doma a zostať zdraví. Máme tiež šťastie, že som minulú jar mohol venovať čas potrebný na to, aby som pomohol našej dcérke dokončiť škôlku… a tento rok prejsť prakticky 1. triedou. Byť učiteľom nie je vtip! A aj keď túto hroznú pandémiu ešte nemôžeme hodiť za hlavu, všetci si určite zaslúžime obrovské potľapkanie po pleci za to, že sme prežili minulý rok. Takže do toho… nájdite si chvíľu a dajte si zaslúžený obdiv!

Aby som našiel čas potrebný na pomoc našej dcére so školou…a tiež čas na dokončenie všetkých ostatných každodenných úloh na mojom tanieri…musela som odísť z blogu. Ale dnes sa chystáme podeliť sa o remeslo (ktoré je náhodou perfektné na Deň sv. Patrika), ktoré je také farebné a také zábavné…len by to chcelo byť prezentované na blogu. Takže…bez ďalších okolkov…s hrdosťou predstavujeme našu oslnivú 3D papierovú tašku Rainbows!

Papierová taška Rainbows

V januári sa naša rodina stala mierne posadnutou výrobou 3D snehových vločiek z papierových vrecúšok…skvelý nápad, ktorý sme objavili vďaka milej Katy Renfro (@katy.renfro). Keď sme sedeli okolo nášho jedálenského stola a pridávali do našich bielych papierových vrecúšok najrôznejšie farby a vzory (predtým, než sme ich premenili na snehové vločky), začal som uvažovať, či by bolo možné použiť rovnaký koncept na vytvorenie farebných 3D dúh.

Papierová taška Rainbows

Nuž…som tu, aby som vám povedal, že je skutočne možné premeniť hromadu malých papierových vrecúšok na nádherné 3D dúhy! Chceli by ste zistiť ako? Pokračujte v posúvaní! 🙂


3D papierová taška Rainbows

** Poznámka: Tento príspevok obsahuje odkazy Amazon Affiliate pre pohodlie. Pozri Zásady zverejňovania pre viac detailov.**

Dodávky:

Papierová taška Rainbows

 • (6) Malé biele papierové vrecká (používali sme tieto 4 x 6 vrecúšok)
 • Tempera Paint Sticks (červená, oranžová, žltá, zelená, modrá a fialová)
 • Horúca lepiaca pištoľ
 • Bavlnené guličky
 • Tenká lepenka (ako krabica na cereálie alebo podobne)
 • Nožnice
Inštrukcie:

Papierová taška Rainbows

 1. Začnite naskladaním šiestich plochých papierových vrecúšok na seba. Uistite sa, že všetky vrchné časti vrecúšok smerujú rovnakým smerom. POZNÁMKA: Vrecia, ktoré sme použili, mali navrchu extra pysk…ak majú pysk aj vaše tašky, pokračujte a odrežte ich, aby boli vrchy vašich papierových vrecúšok rovné (ako na obrázku vyššie).
 2. Ak chcete, aby vaša dúha mala na dne malý priehľadný oblúk, držte svojich šesť vrecúšok naskladaných spolu a z každej strany na spodnej časti vrecúšok opatrne vyrežte tvar malého písmena „n“ (ako je znázornené vyššie). Uistite sa, že odrezávate zo spodnej (utesnenej) strany vrecúšok a uistite sa, že ste strednú časť nechali úplne neporušenú. Ak nechcete zahrnúť oblúk na spodok vašej dúhy, pokračujte a tento krok preskočte.
 3. Teraz je čas pridať tie dúhové farby! Pracujte s jednou taškou naraz, pridajte farebné čiary vodorovne cez tašku…začnite fialovou v spodnej časti a postupujte až po červenú navrchu. POZNÁMKA: Ak ste sa rozhodli pridať oblúk na spodok, nechajte tenkú strednú časť bielu (ako na obrázku vyššie). Pokúste sa naniesť každú farbu čo najrovnomernejšie. Po zaschnutí vrecko prevráťte a zopakujte farby na druhej strane. Snažte sa, aby boli línie farieb na oboch stranách tašky čo najpodobnejšie.
 4. Pridajte vodorovné pruhy farby na zadnú a prednú časť zvyšných piatich vrecúšok. Chcete, aby sa farebné línie na každej taške čo najviac zhodovali. TIP: Použite svoju prvú tašku ako pomôcku na označenie farebných čiar na zvyšných taškách.
 5. Keď sú vrecúška plné farieb, je čas ich všetky zlepiť. POZNÁMKA: Horúce lepiace pištole môžu byť extrémne horúce a môžu spôsobiť vážne popáleniny. Tento krok by mala vykonať dospelá osoba alebo pod dohľadom dospelej osoby. Položte jedno vrecko na rovný povrch. Pracujte rýchlo a opatrne, rozotrite horúce lepidlo pozdĺž spodnej (uzavretej) časti vrecka a potom dolu stredom vrecka (vytvorte veľké písmeno „T“ horúcim lepidlom. Na vrch rýchlo položte druhé vrecko a dbajte na to, aby po všetkých okrajoch. Opatrne zatlačte na vrecká, aby sa spojili. Vrecia by mali byť pripevnené iba pozdĺž spodnej a strednej časti.
 6. Vytvorte ďalšie „T“ horúcim lepidlom na vrch druhého vrecka a umiestnite naň tretie vrecko. Tento postup opakujte, kým nebude všetkých šesť vrecúšok zlepených dohromady v jednom stohu.
 7. V tomto bode môžete svoju dúhu otvoriť opatrným odtiahnutím vrchných častí od seba a od seba na opačných koncoch. Ale dúha nezostane rozprestretá bez toho, aby ste konce najskôr pripevnili k niečomu ťažšiemu…a tu sa hodí tenký kúsok kartónu.
 8. Chceli sme, aby naša dúha vyzerala, akoby sa vznášala v oblakoch, a tak sme sa rozhodli rozrezať našu lepenku do rozmarne vyzerajúceho tvaru oblaku. Potom sme umiestnili jeden pásik horúceho lepidla do stredu jedného konca našej dúhy a prilepili ho na lepenku. Rozprestreli sme dúhu a umiestnili jeden pásik horúceho lepidla do stredu vrecka na druhý koniec…a prilepili sme ho tiež na kartón.
 9. Ďalšou možnosťou je odstrihnúť malý prúžok kartónu a prilepiť naň každý koniec dúhy papierového vrecka tak, aby bol kartón úplne skrytý pod dúhou. Záleží len na vašich preferenciách a na tom, ako chcete, aby konečný výsledok vyzeral.
 10. Ak ste sa rozhodli vytvoriť základňu pre dúhu, posledným krokom je prilepenie všetkých vatových guličiek. To sa dá dosiahnuť buď horúcim lepidlom, alebo nejakým Elmerovým školským lepidlom (na tento posledný krok sme použili Elmerovo).

Papierová taška Rainbows


Naša 3D papierová taška Rainbows nám robí veľkú radosť! Obzvlášť milujeme, ako je možné sledovať všetky živé farby z každého uhla – aj keď sa pozriete zhora, farby žiaria až do vnútra tašiek!

Papierová taška Rainbows

Celkovo sme vytvorili tri rôzne 3D dúhy…a každá má malé variácie. Vyrobili sme dva s obláčikovou základňou, jeden s priehľadným oblúkom na dne, jeden kratší/menší dúhový a jeden s niekoľkými rôznymi odtieňmi dúhy.

Papierová taška Rainbows

Takže…buďte kreatívni! Pastelovo sfarbená dúha by bola v tomto ročnom období pekná. Alebo sa môžete pohrať s dĺžkou vašich papierových vrecúšok…a vytvoriť rôzne dúhy rôznych veľkostí. Ak sa rozhodnete vyrobiť si jednu…alebo viacero…radi by sme videli vašu 3D papierovú tašku Rainbows v celej svojej kráse. Neváhajte nás označiť na Instagrame (@capturing.parenthood).

A ak máte chuť vytvoriť ďalšie dúhy… určite si pozrite naše Senzorická fľaša Rainbow Water Beadsnáš Erupting Rainbowsa náš druhý Deň svätého Patrika – Rainbow Arts + Crafts!

ŠŤASTNÝ SV. PATRIKOV DEŇ!

ZAČNITE ŠÍRIŤ NOVINKY!

Categorized in: