VNÚTRI: Bahenné kuchyne sú najlepšie. Na našom dvore sa s ňou po celý rok najviac hrá! Tu je niekoľko tipov na nastavenie vlastného bahna kuchyňa pre vaše deti!

Moja skutočná bahenná kuchyňa

Milujem vidieť všetky tieto super fantastické obrázky hlinených kuchýň online a na instagrame. Sú trblietavé, čisté a bez blata. Tu je môj obrázok. Je to špina. Veľmi špinavé. Pretože sa na to veľa zvykne! Podľa mňa by takto mala vyzerať hlinená kuchyňa!

Čo je bahenná kuchyňa?

Čo je to vlastne hlinená kuchyňa? Je to vyhradený priestor na hranie zvyčajne vonku, kde deti môžu predstierať, že pečú, varia a vytvárajú imaginárne jedlá s použitím rôznych prírodných predmetov. Zvyčajne je tam polica na prípravu „jedla“; Háčiky na ručné kuchynské náčinie; polica na uloženie predmetov a úložný priestor pod ňou. Hlavnou črtou bahennej kuchyne je zvyčajne drez alebo veľká nádoba na miešanie.

Deti môžu na varenie použiť špinu, kamene, listy, vyblednuté kvety, kamene a kamienky, vetvičky a čokoľvek iné, čo je v prírodnom prostredí. Bahenné kuchyne sú úžasné miesta na podporu zmyslovej a nápaditej hry.

Na akých zručnostiach sa pracuje v blatovej kuchyni

Senzorická hra je ústrednou témou bahennej kuchyne, a preto ich úplne milujem! Bahenné kuchyne sú tiež skvelé na prácu s rôznymi zručnosťami, ako sú:

 • Pri hre v skupinách podporujú schopnosti spolupráce
 • Stimuluje vývoj jemnej a hrubej motoriky
 • Podporuje kreativitu a predstavivosť
 • Podporuje zručnosti pri riešení problémov a budovaní stratégie

Hra je jadrom učenia v ranom veku a môže mať mnoho podôb. Jedným z najdôležitejších z nich je zmyslová hra pretože zapája všetky detské zmysly (chuť, hmat, čuch, zrak a sluch) a má ohromne pozitívny vplyv na vývoj mozgu.

Naše súpravy na zmyslové hry sú zábavným a jednoduchým spôsobom, ako udržať vaše dieťa zapojené a zároveň využívať výhody zmyslovej hry na podporu jeho mysle!

Nakupujte naše hotové súpravy na zmyslové hry tu.

Točiaci sa papierový tanier kvetinové remeslo

Hľadáte zábavnú knihu aktivít pre svojho predškoláka na toto leto? Pozrite si moju novú knihu Kniha aktivít Super STEAM: Spustite učenie so zábavnými bludiskami, bodkami po bodkách, hlavolamami s vyhľadávaním na stránke a ďalšími! ! Kliknite sem a dozviete sa viac alebo si ho objednajte teraz!

Kniha aktivít Super STEAM

Ako zariadiť hlinenú kuchynku pre deti

K 3. narodeninám mojej dcéry som jej dal postaviť hlinenú kuchyňu. Teraz o 4 roky neskôr a ďalšie 2 deti je naša hlinená kuchynka stále najhranejšou hračkou na našom dvore. Všetky tri moje deti ho používajú celý rok. Na jeseň je plná listov, na jar vyblednuté kvety. Pôjdu sa s ním dokonca hrať počas miernych zimných dní!

Ale naša bahenná kuchyňa dostane najviac využitie v lete. Vtedy im naozaj môžem dovoliť, aby mali veľa vody a urobili čo najviac blata!

Naša bahenná kuchyňa je veľmi jednoduchá a úprimne povedané, to je všetko, čo potrebujete. Ak si chcete založiť fantáziu. Existuje niekoľko spôsobov, ako si vybudovať svoju hlinenú kuchyňu. Môžete si ho kúpiť a zostaviť sami; môžete si ho postaviť sami alebo môžete postaviť nejaké misky, hrnce, panvice, vodu a špinu a nazvať to hlinená kuchyňa!

Tu je niekoľko hlinených kuchýň, ktoré môžete zostaviť z krabice:

Bahenná kuchynka pre deti

(Tento príspevok a zoznam obsahuje pridružené odkazy pre vaše pohodlie. Ak uskutočníte nákup pomocou jedného z týchto odkazov, môžem získať províziu. Viac informácií nájdete v mojich zásadách zverejňovania informácií.)

Tu je návod, ktorý som použil pri stavbe našej hlinenej kuchyne. Robili sme nejaké práce na našej zadnej palube a keď tam bol, spýtal som sa ho, či by mi nevedel postaviť malú hlinenú kuchyňu. Dal som mu navrhnúť a on to dokázal poskladať za menej ako deň. Tu sú skvelé články s inštrukcie o tom, ako si postaviť vlastnú hlinenú kuchyňu.

Ak sa nechcete viazať na skutočnú hlinenú kuchyňu alebo nemáte priestor, fantastickou možnosťou pre hlinenú kuchyňu je tento nápad z Zaneprázdnené batoľa.

Čo dať do svojej blatovej kuchyne

Vo väčšine dní je v mojej hlinenej kuchyni len veľa špiny, lístia a palíc a niekedy aj kamene. To je to, čo u nás na dvore. Najlepšia časť strednej kuchyne je, že ju nemusíte neustále nastavovať, aby bola zábavná. Akonáhle budete mať svoje základy, môžete nechať svoje deti, aby ich naplnili svojou fantáziou a prírodným prostredím.

Bahenná kuchynka pre deti

Tu sú základy mojej bahennej kuchyne:

 • Staré hrnce a panvice
 • Staré varné lyžice, metličky, štrbinové lyžice, špachtle
 • Veľké misky na miešanie
 • Odmerné lyžice

Približne v rovnakom čase, keď sme postavili našu hlinenú kuchyňu, sme vymenili všetky naše hrnce. Takže dajte všetok starý hrniec von do hlinenej kuchyne. Kúpil som si kuchynské náčinie a misky na miešanie v dolárovom obchode.

Akonáhle budete mať tieto základy, vaša kuchyňa je pripravená, ale samozrejme môžete pridať ďalšie.

Tu je zoznam doplnkov, ktoré môžete pridať do vašej kuchyne, aby bola zábavnejšia:

 • Nožnice (pre staršie deti)
 • Staré koreničky
 • Fľaše
 • Zásobník na kocky ľadu
 • Plech na muffiny
 • Saponát na riad
 • Dosky
 • Misky
 • Príbory

Všetky tieto veci môžete uložiť do veľkého úložného koša.

Bahenná kuchynka pre deti

Spôsoby, ako hrať svoju blatovú kuchyňu

Váš bahenný kitcehn nikdy nezostarne, no niekedy možno budete chcieť pridať niečo nové, aby ste zmenili jeho hru. Tu je niekoľko nápadov a položiek, ktoré môžete pridať:

 • Vyblednuté kvety
 • Vodné perličky
 • Zeleninové odrezky
 • Bubliny
 • Odrezky trávnika
 • Vyblednuté rastliny na jeseň

Vhodnosť podľa veku

Táto aktivita je vhodná pre deti od 2 rokov (pod dohľadom dospelej osoby). Moje deti majú 3, 3 a 6 rokov.

Hľadáte ďalšie nápady na letné a outdoorové aktivity? Pozrite si tieto ďalšie súhrny, v ktorých nájdete ďalšie spôsoby, ako toto leto zamestnať vaše batoľa alebo predškoláka:

Najlepšia kniha zmyslových košov


Hodnotenie: 5 z 5.

Categorized in:

Tagged in:

, , ,