Január sa vždy javí ako ideálne obdobie roka na oslavu zimného obdobia. Minulý rok sme však počas prvého mesiaca nevideli padať príliš veľa snehových vločiek…takže sme sa zavďačili vytvorením rôznych interiérových snehuliakov – vrátane delikátneho Snehuliak na palicu! Ako šťastie, aj tento rok bolo snehu dosť málo. Nedovolili sme však, aby nám nedostatok snehových vločiek pokazil náladu. Namiesto toho sme sa rozhodli vyskúšať nový rad jednej z minuloročných obľúbených…a vytvorili sme tieto rozkošné (a chutné) fľaše na mlieko pre snehuliaka!

Snehuliak fľaše na mlieko

Je ťažké poraziť kombináciu mlieka a šišiek…a mini šišky s práškovým cukrom majú ideálnu veľkosť pre najmenších. Som si istý, že vaše ratolesti by potešili šiškami a studeným pohárom mlieka… ale premeňte celé jedlo na roztomilého snehuliaka… a garantujem vám, že vaše deti budú skákať od radosti! Úplne milujem vytváranie občerstvenia alebo dezertov, ktoré vyvolajú úsmev na tvári môjho malého nugetu. A ak uprednostňujete obmedziť cukor…môžete sa jednoducho zriecť snehuliakových špíz a stále budete mať jedného rozkošného snehuliaka/pohár mlieka!

Snehuliak fľaše na mlieko

Na tento šikovný nápad sme narazili na adrese Mama sa snaží – ďakujem Sara! Jej príspevok je vlastne to, čo nás inšpirovalo Snehuliak na palicu začať s.


Snehuliak fľaše na mlieko
Ingrediencie/dodávky:

Snehuliak fľaše na mlieko

 • Šišky z práškového cukru
 • Reese’s Poháre na arašidové maslo (malé)
 • Sladká kukurica
 • Black Icing Pen
 • Twizzlers Pull ‘n’ Peel sladké drievko
 • Čokoládové lupienky
 • Mlieko
 • Drevené špajle
 • Papierové slamky
 • Sklenené fľaše na mlieko
Inštrukcie:

Snehuliak fľaše na mlieko

 1. Začnite presunutím drevenej špajle cez šišku s práškovým cukrom, čím vytvoríte tvár vášho snehuliaka.
 2. Umiestnite kúsok cukrovej kukurice do stredu šišky pre mrkvový nos snehuliaka. A na špíz nasuňte malý pohár s arašidovým maslom (kým sa nedotkne vrchnej časti šišky), čím vytvoríte klobúk snehuliaka.
 3. Pomocou pera na čierne polevy opatrne pridajte oči a ústa. Poznámka: Zistil som, že je užitočné použiť na túto konkrétnu úlohu špáradlo, pretože to bolo trochu zložité, aby sa poleva prilepila na práškový cukor.
 4. Teraz je čas zostaviť telo snehuliaka! Vezmite sklenenú fľašu na mlieko, pár kúskov sladkého drievka typu pull ‘n’ peel a tri čokoládové lupienky.
 5. Začnite zovretím dvoch kúskov sladkého drievka k sebe a potom pritlačenú oblasť pevne pritlačte na hrdlo fľaše (na zadnej strane). Prineste dva otvorené konce sladkého drievka smerom k prednej časti fľaše a jemne ich prevlečte jeden cez druhý… aby ste vytvorili snehuliakov šál.
 6. Uchopte čiernu polevu a naneste tri malé bodky na prednú časť fľaše s mliekom. Na vrch každej bodky polevy položte čokoládku (poleva je lepidlo, ktoré drží „gombíky“ na fľaši).
 7. Naplňte fľašu mliekom…pridajte slamku…a potom zapichnite špíz snehuliaka tak, aby tvár snehuliaka sedela priamo na fľaši s mliekom.
 8. Vychutnajte si lahodnú pochúťku a pekný, studený pohár mlieka!

Tento jednoduchý snack/dezert nie je len niečo, čo budú vaše deti s radosťou jesť… je to tiež niečo, čo si dokážu vyrobiť úplne samé! Neváhajte teda odovzdať vládu a nechajte svoje deti kreatívne stavať svoje vlastné fľaše na mlieko pre snehuliaka!

Snehuliak fľaše na mlieko

Ak potrebujete zábavný spôsob, ako spotrebovať zvyšok vašich šišiek s práškovým cukrom, skúste si pripraviť naše Snehuliak na palicu! A ak hľadáte ďalšiu lahodnú snehuliakovú pochúťku… určite si pozrite našu Poháre s praclíkom snehuliaka!

** Poznámka: Tento príspevok obsahuje odkazy Amazon Affiliate pre pohodlie. Pozri Zásady zverejňovania pre viac detailov.**

ZAČNITE ŠÍRIŤ NOVINKY!

Categorized in: