VNÚTRI: Tento DIY kartónový adventný kalendár je pohrebitely špeciálne! Vytvorte to pre svojho drobca a odpočítajte si čas do Vianoc špeciálne tento rok. Zahrňte maškrty alebo všetky ich obľúbené veci. Všetko, čo potrebujete na jeho výrobu, je kartónová škatuľa!

DIY vianočné adventné kalendáre

Adventný kalendár s vianočným stromčekom, ktorý som vyrobil, bol taký hit, vedel som, že budem musieť vyrobiť ešte 2 (pre moje ostatné deti). Tak som sa rozhodol premeniť kartónovú škatuľu na malý adventný domček! Použil som veľký výstavný box, ktorý bol čierny. Nepáčila sa mi farba, tak som sa rozhodla, že to zabalím do baliaceho papiera. Aby som to urobil, natrel som lepidlom všetky ostatné krabice a zakryl som ju papierom.

Ak používate bežnú kartónovú škatuľu, nemusíte ju zabaliť. Toto bol najnáročnejší krok. Baliaci papier sa občas nelepil, najmä keď som začal vytvárať dvierka a musel som ho prelepovať. Bolo to však ľahké opraviť.

Ďalšou možnosťou je zabaliť škatuľu do mäsiarskeho papiera.

Hľadáte ďalšie zábavné vianočné remeslá a aktivity? Pozrite si tieto zábavné nápady:

DIY kartónový adventný kalendár pre deti

Vezmite si veľkú kartónovú krabicu veľkosti krabice od topánok. Ak nie ste fanúšikom vonkajšej strany krabice, ako som bol ja, môžete ju zabaliť do baliaceho papiera alebo mäsiarskeho papiera.

Jednu stranu prikryte lepidlom. Zistil som, že použitie lepiacej tyčinky fungovalo najlepšie, pretože som mohol pokryť celý povrch lepidlom. Položte lepiacu stranu na krabicu na baliaci papier. Pokračujte na všetkých stranách krabice.

Keď je celá krabica zakrytá (a nezabudnite, že tento krok nemusíte robiť), vezmite si frézy na krabice a vyrežte 24 dverí. Ak chcete, aby bolo všetko rovnomerné, najprv všetko zmerajte pomocou pravítka.

Uchopte nejaké korálky poníka a pomocou horúcej lepiacej pištole pripevnite korálky poníka ako kľučky dverí.

Uistite sa, že všetky dvere sa dajú ľahko otvoriť. Vezmite si nožnice a odstrihnite všetok prebytočný kartón na okraji dverí, ktorý by mohol brániť správnemu zatváraniu. Nie je nič horšie, ako keď váš drobec nevie otvoriť dvere.

Odrežte ďalší kus kartónu dostatočne dlhý, aby sa dal zložiť a hodil sa ako strecha vášho domu. Pomocou horúcej lepiacej pištole ho pripevnite ku krabici s dvierkami. Použite maliarsku tyčinku alebo farbu a štetec na vytvorenie zasnežených šindľov na vašej streche.

Na pripevnenie malých cukríkov na vnútornú stranu každých dvierok použite obojstranný odber alebo malé množstvo lepidla.

Vezmite nálepky s červenými bodkami a napíšte dátumy od 1. do 24. a prilepte ich na náhodné dvere.

Adventný kalendár

Od decembra vytiahnite svoj adventný kalendár a doprajte svojmu drobcovi, aby si ho užil každý deň. Skvelé na tomto kalendári je, že si ho môžete prispôsobiť podľa vkusu vašich najmenších!

Položky na pridanie do adventného kalendára

Tu je zoznam nápadov, ktoré môžete pridať do svojho adventného kalendára:

 1. Dočasné tetovanie
 2. Lak na nechty
 3. Guma
 4. Pastelky alebo mini fixky
 5. Zábavné ponožky
 6. Nálepky
 7. Svietiace tyčinky
 8. Peniaze
 9. Mini paličky na cukríky
 10. Mini bomby do kúpeľa
 11. Autá
 12. Mini loptičky
 13. Rukavice
 14. Mini sušienky
 15. Lego kúsky (do každého pohára vložte niekoľko kusov zo stavebnice)
 16. Mini baterka
 17. Šteniatka na prsty
 18. sliz
 19. Písacia podložka
 20. Náhrdelník
 21. Mini hra doh
 22. Balóny na vyfúknutie
 23. Prilieha na okno
 24. Zverejnite poznámky (moje deti ich z nejakého dôvodu milujú)
 25. Kúsky puzzle (dajte im každý deň niekoľko kúskov do každej šálky)

Vhodnosť podľa veku

Táto aktivita je skôr rodičovskou aktivitou, ktorú môžete urobiť pre svoje deti. Adventné kalendáre sú skvelé pre všetky vekové kategórie! Moje deti majú 3,5, 3,5 a 7 rokov.

Zásoby

(Tento príspevok a zoznam obsahuje pridružené odkazy pre vaše pohodlie. Ak uskutočníte nákup pomocou jedného z týchto odkazov, môžem získať províziu. Viac informácií nájdete v mojich zásadách zverejňovania informácií.)

 • Kartón box
 • Vykrajovačky na krabice
 • Baliaci papier (voliteľné)
 • Lepidlo
 • Horúca lepiaca pištoľ
 • Korálky
 • Malé hračky alebo sladkosti (zoznam viac ako 25 nápadov nájdete vyššie)

Urobte si čas ticha ich obľúbeným časom!

Hra je jadrom učenia v ranom veku a môže mať mnoho podôb. Jedným z najdôležitejších z nich je zmyslová hra pretože zapája všetky detské zmysly (chuť, hmat, čuch, zrak a sluch) a má ohromne pozitívny vplyv na vývoj mozgu.

Moje súpravy na zmyslové hry sú zábavným a jednoduchým spôsobom, ako udržať vaše dieťa zapojené a zároveň využívať výhody zmyslovej hry na podporu jeho mysle!

Nakupujte moje hotové súpravy na zmyslové hry tu.

Listová zhoda s jesenným stromom

Vzrušujúce senzorické koše pre zvedavé deti

Vedeli ste, že som napísal knihu zmyslových košov? Pre viac informácií kliknite sem Vzrušujúci senzorický kôš pre zvedavé deti. Alebo si vezmite svoju kópiu na Amazon.

Scrunched Paper Black Cat Halloween Craft

Nudné popoludnia sú vzrušujúce vďaka úžasným nádobám na zvieratá, ako je Salty Shark Bay alebo Yarn Farm. Zásobníky na hranie ako Birthday Cake Senzory Play alebo Bubble Tea Party podporujú kreativitu a predstavivosť. A vaše deti si užijú toľko zábavy, že ani nebudú vedieť, že sú stále múdrejšie s aktivitami STEAM (veda, technológia, inžinierstvo, umenie a matematika), ako sú drez alebo plávajúca polievka, magnetický hon na písmená alebo naberačka a počítanie zmrzliny.

STEAM Activity Book

Hľadáte zábavnú knihu aktivít pre svojho predškoláka na toto leto? Pozrite si moju novú knihu Kniha aktivít Super STEAM: Spustite učenie so zábavnými bludiskami, bodkami po bodkách, hlavolamami s vyhľadávaním na stránke a ďalšími! ! Kliknite sem a dozviete sa viac alebo si ho objednajte teraz!

Scrunched Paper Black Cat Halloween Craft

VYROBÍTE SI TENTO KARTÓNOVÝ ADVENTNÝ KALENDÁR S DIEŤAŤOM? PRIPOJTE SI TO NA NESKÚ!

Categorized in: