“V noci, v tvojej posteli, je toho veľa v tvojej hlave.” O učiteľoch a škole, hudbe, umení, priateľoch a pravidlách. Celý svet na preskúmanie: veda, čítanie a ďalšie. Teraz si VEĽKÝ! Si v škole! A je to naozaj super!”

Materská škola je cool! od Lindy Elovitz Marshall

Je to oficiálne – naša dcéra nastúpila do škôlky! A aj keď v posledných rokoch navštevovala predškolské zariadenia a predškolské vzdelanie… stále bola trochu nervózna zo zmien v školách, spolužiakoch a učiteľoch. Úprimne povedané…myslím, že sme sa všetci cítili trochu nervózne. 🙂 Aby som jej trochu pomohol upokojiť nervy a dať jej lepšiu predstavu o tom, čo ju čaká počas nadchádzajúceho roka, rozhodol som sa vybrať si z našej miestnej knižnice výber kníh pre materskú školu/späť do školy. Ukázalo sa, že každodenné čítanie týchto príbehov je pre nás všetkých zábavným spôsobom, ako osláviť začiatok základnej školy!

Knihy pre materskú školu - oslava nástupu do základnej školy

Dokonca aj neslávne známy holub Mo Willema sa obával nástupu do školy, ako priznal: “To neznáme ma stresuje, kámo!” Myslím si, že to neznáme nás všetkých stresuje. Chceme vedieť, čo nás čaká, aby sme sa mohli cítiť pripravení (či už sme pripravení alebo nie). Ale s radosťou môžem povedať, že po prečítaní týchto fantastických kníh sa naša malá nugetka cítila v prvý deň v škole oveľa sebavedomejšie a pohodlnejšie!


Knihy pre materskú školu/späť do školy

Knihy pre materskú školu - oslava nástupu do základnej školy

**Poznámka: Nižšie uvedený zoznam obsahuje odkazy Amazon Affiliate pre pohodlie. Pozri Zásady zverejňovania pre viac detailov.**

 • Materská škola je cool! od Lindy Elovitz Marshall
  • Tento roztomilý a farebný príbeh prinúti každé dieťa povedať: „Wow! Škôlka je super!” Len sa pozrite na to, akú zábavu majú všetky deti… hrajú sa s kockami, vedú vedecké experimenty, spievajú piesne, počúvajú rozprávky, skákajú cez švihadlo a visia na opiciach!
 • Holub MUSÍ ísť do školy! od Mo Willemsa
  • Minulý rok sme boli mierne posadnutí knihami od Mo Willemsa – milujeme Geralda a Piggie…a nevieme sa nabažiť toho hlúpeho holuba. Takže, keď tento úplne nový diel vyšiel minulý mesiac, vedeli sme, že musíme dostať do rúk kópiu. A pre sezónu návratu do školy to nemôže byť vhodnejšie! Pigeon je trochu nervózny, keď ide do školy. Čo ak sa mu to nebude páčiť? Čo ak učiteľ nemá rád holuby? Čo ak je tam matematika? Čo si o ňom pomyslia ostatné vtáky? Neznáme totálne stresuje holuba…a myslím si, že sa všetci vieme stotožniť. Ale prekoná všetky svoje starosti… a keď zistí, ako sa vlastne dostane do školy (tj autobusu)… no, už sa nevie dočkať! 🙂
 • Materská škola, prichádzam! od DJ Steinberga
  • Tento zábavný, rytmický príbeh zavedie vašich najmenších do zázrakov škôlky. Od rozprávania, obeda, ukážok a prestávok… až po exkurzie, spoznávanie priateľov, triednych miláčikov a triedne večierky. To všetko je ukryté na stránkach tejto knihy!
 • Odpočítavanie v škôlke od Anny Jane Haysovej
  • Dnes začína škôlka?!? Tento rozkošný príbeh sleduje mladé dievča, ktoré netrpezlivo čaká na začiatok školy. “Budem pripravený. budem múdry. Rozbehnem sa. Poviem ďakujem, poviem prosím. Poviem svoje ABC!“
 • Odchod do škôlky od Tonyho Johnstona
  • Keď nastúpime do škôlky, naozaj nevieme, čo môžeme očakávať…čo sa stane…alebo veci, ktoré si možno budeme musieť priniesť. Sme nervózni a nervózni. Bill nie je iný. V očakávaní svojho prvého dňa si Bill začne baliť všetky veci, o ktorých si myslí, že by mohol potrebovať – napríklad svojho plyšového medvedíka, stoličku, vankúš a sušienky. Ďalším na jeho zozname je jeho bager, robot a pieskovisko. Keď sa pozrie na obrovskú kopu vecí na svojom trávniku, rozhodne sa, že si bude musieť najať sťahovacie auto, ktoré ho odvezie do školy. 🙂 Ale kým príde sťahovacie auto, jeho mama ho upokojí, že jeho učiteľka bude mať úplne všetko, čo potrebuje. „Nechávam svoje kopy vecí doma. Spievam ‘Doodle-eeeee!’ Teraz idem do škôlky. A jediné čo beriem je – JA!“
 • K je pre materskú školu od Erin Dealeyovej
  • Táto roztomilá, rytmická knižka prevedie vaše dieťa všetkými zákutiami škôlky – od A po Z! Noví učitelia, nové pravidlá, nové lavice a nové pomôcky…škôlka je čarovné miesto, kde sa naučíte nové veci a spoznáte množstvo nových tvárí. Každé písmeno abecedy obsahuje aj odpočítavanie v škôlke a Kinder Challenge – zábavné aktivity, ktoré vaše dieťa zabavia a zabavia po celý rok.
 • Buď tým, kým si od Todda Parra
  • Milujeme všetky knihy Todda Parra! A tento konkrétny je ideálny na začiatok školského roka – farebná pripomienka toho, že každý jeden z našich jedinečných vrtochov a vlastností je to, čo nás robí tak výnimočnými. Je dôležité, aby sme zostali verní sami sebe…a aby sme sa cítili pohodlne a sebavedomo vo svojej vlastnej koži. „Nezáleží na tom, akej ste farby, odkiaľ ste alebo kto je vo vašej rodine. Každý potrebuje byť milovaný. Vždy sa milujte a buďte tým, kým ste!”
 • Ryba Pout-Pout ide do školy od Deborah Dien
  • Pán Fish sa veľmi tešil na svoj prvý deň v škole… ale keď sa vrútil, stratil smer. Pokúšal sa zaradiť do rôznych tried, ale v každej z nich sa cítil ohromený, neistý a skľúčený. Nevedel napísať svoje meno, nakresliť kosoštvorec alebo urobiť dlhé delenie. A práve keď bol pripravený ukončiť to a ísť domov, začul tichý hlas, ktorý ho volal smerom k dverám, aby povedal „Brand New Fish“. Konečne našiel svoju triedu – bezpečné miesto, kde sa mohol učiť a rásť a osvojovať si všetky druhy nových zručností!
 • Všetci sú vítaní od Alexandry Penfold a Suzanne Kaufman
  • Je pekné chodiť do školy, kde každého vítajú s otvorenou náručou. A táto kniha robí skvelú prácu pri podpore rozmanitosti, inkluzívnosti a láskavosti. V tomto príbehu čitatelia uvidia zblízka školu, kde študenti pochádzajú zo všetkých spoločenských vrstiev…detí z rôznych etník a kultúr; deti s rôznym náboženským presvedčením a oslavami; deti s rôznymi schopnosťami. Každý jeden študent je oslavovaný! Tento srdečný príbeh dáva malým deťom vedieť, že bez ohľadu na to majú svoje miesto, majú priestor a sú v škole vítané!

Prechod do škôlky je pre našich najmenších veľký – zahŕňa veľa zmien. Ale naša dcéra zvládla prechod ako šampión! Je nadšená, že môže chodiť do školy každý jeden deň…a vždy sa vracia s takým nadšením! Jej obrie úsmevy mi vlastne upokojujú nervy, pretože povedzme si úprimne…sťahovanie do škôlky je náročné aj pre nás rodičov. 🙂 Áno, plakala som prvý deň, keď som ju vysadila, a sledovala som, ako sebavedomo kráča do svojej triedy. Som zvyknutý mať ju po svojom boku dva dni z pracovného týždňa a jej neprítomnosť spôsobila, že náš dom bol strašne tichý. Ale ticho netrvá dlho… každé popoludnie prichádza cez dvere s rozprávkami o svojom dni! Som nesmierne hrdá na svoje dievčatko zo škôlky a nemôžem sa dočkať, kedy budem svedkom mnohých skvelých vecí, ktoré tento rok dosiahne!

Majú vaše deti obľúbenú knižku do školy? Neváhajte a podeľte sa o svoje rodinné obľúbené v komentároch nižšie!

ZAČNITE ŠÍRIŤ NOVINKY!

Categorized in: