ŠŤASNÝ VALENTÍNSKA DEŇ! Chceme vám všetkým zaželať nádherné, srdečné sviatky! Jedna činnosť, ktorá vždy naplní moje srdce na Valentína, je vytvorenie mimoriadnej špeciálnej pochúťky s mojím malým nugetom. Je to čas, kedy sa môžeme stretnúť v kuchyni, byť trochu hlúpi, zabaviť sa a urobiť nejaké dobroty plné lásky! A tieto Love Bug – Valentínske Oreo sušienky sú úplne dokonalým receptom na takúto príležitosť. Sú super jednoduché a zábavné na skladanie… a chutné na štart!

Love Bug – Oreo sušienky na Valentína © Zachytenie rodičovstva

Môj manžel miluje sušienky Oreo! No, naozaj… kto nie? Ale ešte som nestretol niekoho, kto by dokázal tak rýchlo uhasiť celé balenie Oreos. 🙂 Netreba dodávať, že keď som neustále videla malých Oreo Love Bugs vyskakovať po celom Pintereste, vedela som, že by to bol skvelý darček pre našu dcéru, ktorý by mohla dať svojmu otcovi na Valentína! Takže…ak máte doma milovníka Oreo, choďte si zobrať hrsť potrebných ingrediencií (ak ich ešte nemáte v kuchynskej skrinke), pripravte si várku týchto maškŕt a prekvapte tohto výnimočného človeka lahodným domáca pochúťka!


Love Bug – Oreo sušienky na Valentína
Ingrediencie:

Love Bug – Oreo sušienky na Valentína © Zachytenie rodičovstva

 • Oreo cookies
 • Oblátky na topenie bielej čokolády (fungujú aj biele čokoládové lupienky)
 • Potravinárske farbivo (červené, ružové alebo fialové)
 • Candy Eyeballs
 • Valentínske posypanie
Inštrukcie:

Love Bug – Oreo sušienky na Valentína © Zachytenie rodičovstva

 1. Plech vystelieme papierom na pečenie a odložíme bokom.
 2. Nastavte dvojitý kotol na roztopenie bielej čokolády. Len som umiestnil tepelne bezpečnú misku na miešanie na vrch stredne veľkého hrnca, naplnený niekoľkými centimetrami vody. Len dávajte pozor, aby sa miska nedostala do kontaktu s vodou v hrnci.
 3. Vložte biele čokoládové oblátky / čipy do misy (zvyčajne roztopím aspoň 1 šálku naraz). Umiestnite dvojitý kotol nad horák so sporákom na najnižší možný stupeň ohrevu. Ak zohrejete bielu čokoládu na vyššiu teplotu, zachytí sa a stane sa úplne nepoužiteľnou.
 4. Počas zahrievania občas premiešajte bielu čokoládu. Keď sa začne topiť, miešajte častejšie.
 5. Keď sa vaša biela čokoláda úplne rozpustí, pridajte pár kvapiek potravinárskeho farbiva a miešajte, kým sa dôkladne nespojí. Ak pridanie potravinárskeho farbiva spôsobí, že vaša biela čokoláda príliš zhustne, môžete do nej vmiešať najmenší kúsok rastlinného oleja, aby sa opäť zriedila.
 6. Pripravte si Oreo sušienky a posýpky.
 7. Pracujte s jedným Oreo naraz, ponorte 1/2 až 3/4 každého Orea do rozpustenej čokolády – pretrepte prebytok. Namočené Oreo položíme na plech vystlaný papierom na pečenie a ihneď ozdobíme posýpkou (pred stuhnutím čokolády).
 8. Keď sú všetky vaše sušienky Oreo ponorené a posypané, je čas pridať cukríkové očká! Aby ste to dosiahli, stačí pridať dve malé bodky rozpustenej čokolády do časti každej sušienky, ktorá nie je pokrytá čokoládou, a na každú bodku čokolády položiť jednu cukrovú guľu. Môžete to dosiahnuť pridaním rozpustenej čokolády do vrecka Ziploc a bodkami na sušienky. Opäť nezabudnite pridať cukríkové očné buľvy skôr, ako čokoláda stuhne.
 9. Sušienky necháme postáť, kým čokoláda úplne nestuhne.
 10. Užite si to!

*Poznámka: Tieto sušienky s chrobáčikmi vydržia niekoľko dní, ak sú uložené vo vzduchotesnom vrecku alebo nádobe.


Náš malý nuget miloval oživenie týchto Oreo Love Bugs! A páčilo sa mi, že sa nám podarilo začleniť do procesu nejaké vzdelávacie príležitosti. Pri výrobe týchto rozkošných koláčikov si naša dcérka precvičila svoje počítacie schopnosti (sušienky a cukríkové očká). Tiež starostlivo spárovala očné buľvy dohromady a uistila sa, že presne zodpovedajú množstvu, ktoré sme potrebovali na naše sušienky. Navyše…umiestňovanie týchto cukríkových očiek na malé bodky rozpustenej čokolády si vyžaduje vážnu jemnú motoriku. Učenie môže byť kreatívne a zábavné!

Love Bug – Oreo sušienky na Valentína © Zachytenie rodičovstva

Nemôžeme sa dostať cez prekypujúcu roztomilosť, ktorú tieto malé Oreo sušienky Love Bug vyžarujú. Ale akokoľvek sú roztomilé…v našej trojčlennej domácnosti dlho nevydržali. 🙂

ZAČNITE ŠÍRIŤ NOVINKY!

Categorized in: