Minulý týždeň sme dokončili zdobenie nášho vianočného stromčeka a nemôžem sa naň prestať pozerať! Jedna z mojich obľúbených vecí, ktoré robím počas tmavých sviatočných večerov, je zapnúť osvetlenie vianočného stromčeka…vypnúť svetlá v obývačke…a pozerať sa na náš krásny stromček (zachumlený pod teplou, útulnou prikrývkou). Je to neuveriteľne uvoľňujúce, očarujúce…a zvláštne upokojujúce. Milujem iskru svetiel a to, ako sa odrážajú od rôznych ozdôb. Milujem pohľad na ručne vyrábané ozdoby, ktoré sme s manželom vyrobili počas našich úplne prvých spoločných Vianoc. Ale moje obľúbené ozdoby sú tie, ktoré sme vytvorili s naším malým nugetom za posledných pár rokov. Máme radi, keď na stromčeku visí sortiment domácich vianočných ozdôb – každý rok sa snažíme vyrobiť novú. A tento rok dodajú tieto maľované mramorované vianočné ozdoby dokonalú farbu!

Maľované mramorované vianočné ozdoby

Vaše deti budú milovať toto ozdobné remeslo! Nielenže môžu používať rôzne žiarivé farby… môžu tiež sledovať, ako sa farby točia a víria… ako trasú ozdobou hore a dole a dookola. Každý ornament bude vyzerať úplne jedinečne – je to ako umenie spracovania ornamentov! A priehľadné plastové gule sú vhodné pre deti, takže sa nemusíte báť, že vám spadne ozdoba.

Maľované mramorované vianočné ozdoby

Tieto farebné ozdoby rozžiaria každý vianočný stromček, ale sú aj skvelými darčekmi! Neviem ako vy…ale ja zisťujem, že domáce darčeky od tých najmenších sú vždy najcennejšie. Ešte som sa nestretol so starým rodičom, ktorý nemal rád, keby od svojho vnuka dostával ručné remeslo. 🙂


Maľované mramorované vianočné ozdoby
Dodávky:

Maľované mramorované vianočné ozdoby

Inštrukcie:

Maľované mramorované vianočné ozdoby

 1. Odstráňte kovové uzávery z plastových ozdôb a odložte ich.
 2. Na každú farbu akrylovej farby, ktorú plánujete použiť, pripravte malý plastový pohár (a malú drevenú remeselnú tyčinku alebo plastovú lyžičku). Do každého pohára nastriekajte jednu farbu farby.
 3. Ďalej budete musieť farbu zriediť, aby sa mohla voľnejšie pohybovať po vnútornej strane ozdoby. Použili sme prísadu do farieb Floetrol (ktorú som použil na akrylové maľby). Zvyčajne začínam pridaním niekoľkých kvapiek aditíva do pohára naplneného farbou a potom to zmiešam spolu s malou drevenou remeselnou tyčinkou. Ak zmes farby vyzerá dostatočne tekutá, idem ďalej. Ak sa mi to stále zdá príliš husté…pridám ešte pár kvapiek aditíva. Poznámka: Ak nechcete kupovať prísadu do farby, môžete použiť aj vodu.
 4. Opakujte vyššie uvedený krok pre každú farbu farby, ktorú plánujete použiť.
 5. V tomto bode tiež umiestnim jednu kvapku silikónového lubrikantu do každého pohára farby. Toto je ďalšia zložka, ktorú zvyčajne používam na nalievanie akrylových farieb. Silikón dokáže v nátere vytvoriť krásne bunky. Toto je úplne voliteľný krok… a ak mám byť úprimný, nie som si istý, či to skutočne ovplyvnilo výsledky ozdôb. 🙂
 6. Keď budete mať všetky farby pripravené na použitie… chyťte plastovú ozdobu. Vyberte 3-4 farby farby, ktoré by ste chceli použiť (na jeden ornament). Odporúčam použiť štyri (alebo menej) farieb naraz…nechcete skončiť s hnedými ozdobami.
 7. Opatrne nalejte trochu z každej farby do otvoru ozdoby. Otvor prelepte kúskom pásky.
 8. Teraz je čas na zábavnejšiu časť. Triasť! Triasť! Triasť!
 9. Keď je interiér ozdoby natretý farbou a ste spokojní s tým, ako vyzerá, pokračujte a odstráňte pásku z otvoru ozdoby. Opatrne vyvážte ozdobu (otváracia strana nadol) na hárku papierovej utierky…aby mohla vytiecť všetka zvyšková farba.
 10. Po vypustení zvyškov farby ozdobu odložte nabok (otvorom nahor), aby vyschla. Ten náš sme nechali cez noc vysušiť.
 11. Po úplnom zaschnutí farby nasaďte kovové uzávery späť na ozdoby. Na každú čiapku pripevnite háčik na ozdobu alebo kúsok slávnostnej stuhy.
 12. Zaveste svoje nové, krásne, maľované mramorované ozdoby na vianočný stromček…alebo ich darujte priateľom a rodine!

♫ Zatriasť…zatriasť…zatriasť. Potriasť…triasť…triasť. Zatraste tie ozdoby! Zatraste tie ozdoby! ♫ Ospravedlňujeme sa…len krátky moment KC a Sunshine Band. 🙂

Prvýkrát som narazil na tento skvelý nápad na ozdobu @friendsartlab Informačný kanál Instagramu! Kristian sa vždy delí o tie najúžasnejšie nápady…takže nezabudnite ísť a sledovať ju!

Maľované mramorované vianočné ozdoby

A ak hľadáte ďalšie domáce ozdoby, určite si pozrite naše Lak na nechty mramorované vianočné ozdoby; náš Pom Foto ozdoby; náš Jednoduché ozdoby snehuliaka; a náš Candy Canes na čistenie rúr!

ŠŤASNÝ PRÁZDNINY!

** Poznámka: Tento príspevok obsahuje odkazy Amazon Affiliate pre pohodlie. Pozri Zásady zverejňovania pre viac detailov.**

ZAČNITE ŠÍRIŤ NOVINKY!

Categorized in: