Povaľujú sa vám nejaké ďalšie Froot Loops, keď je Deň svätého Patrika za nami? Froot Loops máme v dome zvyčajne len počas mesiaca marec, pretože ich zvykneme používať na rôzne remeslá, občerstvenie a aktivity s tematikou svätého Patrika. Keďže je dovolenka oficiálne za nami, hľadali sme zábavné spôsoby, ako využiť zvyšok našich slučiek. A výroba Snack Necklaces bola vždy obrovským hitom našej malej pecky!

Náhrdelníky na občerstvenie © Zachytenie rodičovstva

Chcem tým povedať, že naozaj nikdy neurobíte chybu s aktivitou, ktorá umožní vašim deťom zapojiť sa, tvoriť a občerstviť sa… a to všetko súčasne. 🙂 Navyše táto jednoduchá aktivita poskytuje dostatok precvičenia pre všetky dôležité jemné motorické zručnosti. Chce to dosť pozornosti a koordinácie oko-ruka, aby ste dostali všetky tie chutné pochúťky na jeden malý reťazec!


Náhrdelníky na občerstvenie
Ingrediencie/dodávky:

Náhrdelníky na občerstvenie © Zachytenie rodičovstva

 • Rôzne suché potraviny s aspoň jedným otvorom na navliekanie – použili sme nasledovné:
  • Medový oriešok Cheerios
  • Froot Loops
  • Kashi Heart to Heart Cereálie (len tie o’s)
  • Mini praclíky
 • Plastová šnúrka na šperky (napr tento od Stretch Magic – ktoré bežne nájdete v remeselníckych predajniach)
 • Páska (voliteľné)
Inštrukcie:

Náhrdelníky na občerstvenie © Zachytenie rodičovstva

 1. Odmerajte si približnú dĺžku šperkovej šnúrky, ktorú budete potrebovať na vytvorenie náhrdelníka pre vášho drobca. Nakrájajte na požadovanú veľkosť.
 2. Dôrazne odporúčam prilepiť jeden koniec šperkovej šnúrky na rovný povrch. To zakazuje, aby všetky dobroty odleteli z druhého konca náhrdelníka počas jeho výroby… čo nevyhnutne vedie k frustrovaným deťom a tiež k malému neporiadku.
 3. Umiestnite dobroty svojho drobca do samostatných misiek a položte ich na stôl vedľa prilepenej šnúrky na šperky.
 4. Nechajte svoje deti vyblázniť sa pri výrobe ich jedinečných náhrdelníkov na občerstvenie!
 5. Keď sú hotové, zaistite šperkovú šnúrku dvojitým uzlom a náhrdelník umiestnite na krk vášho drobca.
 6. Nech začne čas občerstvenia!

Poznámka: Keď je náhrdelník zhltnutý, môžete ho ľahko rozviazať a opláchnuť šnúrku šperkov. Teraz ste pripravení na akékoľvek budúce stretnutia s výrobou náhrdelníkov!


Pamätám si, že keď som bola malé dievča, úplne som milovala cukríkové náhrdelníky. Na nosení farebných šperkov bolo niečo také zaujímavé, že by ste ich mohli hrýzť aj počas dňa. 🙂 Tieto desiatové náhrdelníky sú samozrejme o niečo viac zo zdravšej stránky…ale…stále sú veľkým hitom našej malej nugetky!

Náhrdelníky na občerstvenie © Zachytenie rodičovstva

Ak hľadáte ďalší chutný spôsob, ako využiť tieto extra Froot Loops, určite si pozrite naše Froot Loops Rainbow Snack. Ak by ste sa radšej vzdali dobrôt a vyrobili si so svojimi ratolesťami úžasné náhrdelníky…s radosťou vám oznamujem, že sme sa pri výrobe mali najlepšie Šperky s UV korálkami, ktoré menia farbu!

** Poznámka: Tento príspevok obsahuje odkazy Amazon Affiliate pre pohodlie. Pozri Zásady zverejňovania pre viac detailov.**

ZAČNITE ŠÍRIŤ NOVINKY!

Categorized in: