„Rudolph, sob s červeným nosom, mal veľmi lesklý nos. A keby ste to niekedy videli, povedali by ste, že žiari.“

– Johnny Marks

Vďakyvzdaniu sa možno skončilo, no nezahadzujte ich Papierová taška Morčacie remeslá ešte len – dajú sa ľahko premeniť na túto roztomilú papierovú tašku sobím remeslom!

Papierová taška Reindeer Craft

A ak ste tento rok nestihli vyrobiť moriaka z papierového vrecka…nebojte sa…toto sviatočné remeslo so sobmi je stále super rýchle a jednoduché (aj keď začínate od nuly). V priebehu niekoľkých minút môžete premeniť svoje deti na rozkošné soby s červeným nosom a poslať ich, aby viedli Santove sane! Aj keď vás musím varovať, toto remeslo môže viesť k tomu, že vaše deti budú častejšie spievať populárnu sviatočnú pieseň „Rudolph, sob s červeným nosom“. 🙂


Papierová taška Reindeer Craft
Papierová taška Reindeer Craft
Dodávky:

*Poznámka: Ak používate zvyšné papierové vrecko a čelenku z Papierová taška Turkey Craftjednoducho vyberte zobák a hltač z papierového vrecka (oči ponechajte) a odstráňte farebné pierka z čelenky.

 • Veľká hnedá papierová taška
 • Stavebný papier alebo kartón (červený, biely a hnedý)
 • Čierna značka
 • Ceruzka
 • Lepidlo
 • Nožnice
 • Zošívačka
Papierová taška Reindeer Craft
Inštrukcie:

*Poznámka: Ak ste predtým vytvorili naše Papierová taška Turkey Crafta rozhodli ste sa ho znova použiť/znovu použiť na výrobu soba, preskočte na krok #6.

 1. Začnite vystrihnutím trojuholníkov zo spodnej časti/z bokov papierového vrecka – stanú sa z nich otvory na ruky.
 2. V spodnej časti/v strede papierového vrecka vyrežte otvor – uistite sa, že je dostatočne veľký, aby sa doň zmestila hlava vášho dieťaťa.
 3. Potom pomocou bieleho stavebného papiera alebo kartóna vystrihnite dva biele kruhy pre oči.
 4. Pomocou čiernej fixky premeňte dva biele kruhy na očné buľvy. Prilepte očné bulvy na prednú stranu hnedého papierového vrecka.
 5. Odstrihnite dva pásy hnedého papiera, ktoré použijete ako čelenku zo sobieho parohu. Uchopte zošívačku a zošite jeden hnedý pásik k druhému (iba na jednom konci). Umiestnite prúžky okolo hlavy vášho dieťaťa a znova spojte dva otvorené konce prúžkov k sebe. Prstom označte najlepšie miesto na prichytenie druhej sady sponiek, aby čelenka vášmu dieťaťu bezpečne sedela. Odstráňte čelenku z hlavy vášho dieťaťa a pridajte posledné sponky.
 6. Vystrihnite kruh z červeného stavebného papiera alebo kartóna, aby ste vytvorili Rudolfov nos. Prilepte nos na papierové vrecko pod očami. Ak chcete vytvoriť jedného z ďalších sobov v Santovom stáde, môžete namiesto toho vystrihnúť nos z čierneho papiera.
 7. Po dokončení časti papierového vrecka tohto remesla je čas prejsť na čelenku. Vezmite ďalší list hnedého papiera a zložte ho na polovicu. Ceruzkou na poskladaný papier zľahka nakreslíme sobí paroh. Odrežte paroh…a keďže ste papier zložili…teraz by ste mali mať dva sobie parohy!
 8. Prilepte jeden paroh na každú stranu (smerom dopredu) čelenky.
 9. Pomôžte svojmu malému položiť papierové vrecko opatrne na hlavu tak, aby mu spočívalo na pleciach. Nasaďte im čelenku z parožia na hlavu a…Ta Da! Vaše dieťa sa zázračne premenilo na rozkošného soba…voľne cválať a lietať okolo domu. Nie je začo! 🙂

Milujeme vytváranie množstva remesiel s tematikou sviatkov a tie najjednoduchšie sa vždy ukážu ako naše obľúbené! Kto vedel, že s papierovou taškou sa dá toľko zabaviť?!?

Papierová taška Reindeer Craft

Ak hľadáte ďalšie zábavné nápady na prázdninové remeslá, určite si pozrite naše Rolnička vianočné remeslá; náš Vianočný stromček Umenie + remeslá pre deti; a náš Kreatívne vianočné remeslá pre batoľatá!

ŠŤASNÝ PRÁZDNINY!

ZAČNITE ŠÍRIŤ NOVINKY!

Categorized in: