Pokúsili ste sa niekedy vy a vaše deti chytiť do pasce škriatka na Deň svätého Patrika? Som si istý, že áno! 🙂 Pár rokov sme nastražili pasce s naším malým nugetom – vždy sme zlyhali v pokusoch chytiť niektorého zo zlomyseľných zelených chlapíkov. Ale minulý rok…naša dcéra sa odvážne rozhodla nechať škriatok pochúťky namiesto toho, aby sa ich pokúšala chytiť do pasce. “Prečo nechávame sušienky pre Santu, ale snažíme sa chytiť škriatok?” opýtala sa. “Aj ja im chcem pripraviť špeciálne maškrty!” A tak…vyrobili sme tieto super jednoduché, no neuveriteľne roztomilé a farebné dobroty Rainbow Leprechaun!

Pochúťky dúhového škriatka

Musím priznať, že z jej prejavu láskavosti som sa úplne roztopil. Vždy si budem vážiť, vážiť si a podporovať jej štedré srdce – je to jedna z mnohých jej vlastností, ktoré si, dúfam, zachová po zvyšok svojho života. Netreba dodávať, že som rýchlo naskočil do vlaku so škriatkami! A čo by chcel škriatok viac ako krásnu, lahodnú dúhu…s hrncom zlatých čokolád na konci?!?

Pochúťky dúhového škriatka

Tieto farebné škatuľky sme vyrobili ako darček pre našich kamarátov škriatok – ako poďakovanie za návštevu u nás na Deň sv. Tiež sme dúfali, že keď im dáme chutnú pochúťku (namiesto toho, aby sme sa ich snažili chytiť do pasce), mohli by sme im zabrániť v tom, aby spôsobili zmätok v našom dome. A podarilo sa! 🙂 Dokonca zanechali malý ďakovný list – spolu s tromi zlatými škriatkovými mincami – ako prejav uznania!


Pochúťky dúhového škriatka
Ingrediencie/dodávky:

Pochúťky dúhového škriatka

Inštrukcie:

Pochúťky dúhového škriatka

  1. Začnite nalievaním misky Froot Loops. Nechajte svoje deti zoradiť ich podľa farby (červená, oranžová, žltá, zelená, modrá, fialová). *Poznámka: Toto je vynikajúca príležitosť na precvičenie/vybudovanie zručností v rozpoznávaní farieb, ako aj príležitosť analyzovať údaje (tj ktorej farby obilnín mali najviac…najmenej…atď.).
  2. Zostavte priehľadnú krabicu na láskavosť a pridajte vrstvu Rolos (tj zlato na konci dúhy).
  3. Ďalej pridajte vrstvu fialových Froot Loops. Potom vrstva modrej Froot Loops.
  4. Pokračujte v pridávaní vrstiev Froot Loops – v opačnom poradí dúhy (zelená, žltá, oranžová, červená).
  5. Pridajte poslednú vrstvu mini marshmallows (tj nadýchaný biely obláčik na druhom konci dúhy).
  6. Zatvorte škatuľku – veko môžete dokonca zaistiť slávnostnou nálepkou trojlístka (ak je to potrebné).
  7. Nechajte svoje deti napísať malý odkaz škriatkam – povedzte im o špeciálnej dúhovej pochúťke, ktorú pre ne pripravili na Deň sv. Patrika!

V predvečer Dňa svätého Patrika naša malá nugetka položila svoje škriatka na náš jedálenský stôl predtým, ako išla spať. Kým ona snívala o všetkom zelenom, vyprázdnil som krabice. Dal som si záležať, aby som na stole nechal niekoľko roztrúsených kúskov spolu s bankovkami a mincami od škriatok (a niekoľkými malými zelenými stopami). Úsmev, ktorý sa jej objavil na druhý deň ráno, bol na nezaplatenie. A jej tri zlaté škriatok mince sú stále bezpečne strážené v jednej z jej mnohých peňaženiek…dodnes. 🙂

Pochúťky dúhového škriatka

Škriatkovia očividne radi dostávajú dúhové pochúťky…ale tieto farebné malé škatuľky by boli tiež vynikajúcimi darčekmi pre deti na Deň svätého Patrika…alebo dokonca úžasnými darčekmi na párty!

ŠŤASTNÝ SV. PATRIKOV DEŇ!

** Poznámka: Tento príspevok obsahuje odkazy Amazon Affiliate pre pohodlie. Pozri Zásady zverejňovania pre viac detailov.**

ZAČNITE ŠÍRIŤ NOVINKY!

Categorized in: