Vytvorte si so svojím batoľaťom alebo predškolákom toto rozkošné trblietavé remeslo s tučniakom zo snehu! Je to zábavný a ľahko zostaviteľný remeselný nápad na zimu.

Ako vyrobiť remeslo s trblietavým tučniakom

Prebieha nastavenie

 1. Pripravte pre svoje dieťa všetky prvky remesla vopred tak, aby to dokázalo vyrobiť väčšinou samo, bez toho, aby vás museli riadiť. To im dá určitú kontrolu nad remeslom a urobí ho individuálnejším a jedinečným.
 2. Obkreslite obrys tela a krídel tučniaka na list čierneho stavebného papiera pomocou bielej pastelky alebo kriedy.
 3. Z oranžového stavebného papiera vystrihnite zobák a dve labkové nožičky.
 4. Pre ľadovec a brucho tučniaka ho vystrihnite z listu bieleho stavebného papiera.
 5. Položte hárok modrého stavebného papiera s čiernou konštrukciou s obrysmi, zobákom, nohami, bruchom a ľadovcom.
 6. Naplňte misku vatovými guľôčkami a priložte lepidlo a nožnice.
 7. Položte dve googley oka vedľa kusov stavebného papiera.

Vyrobte si telo tučniaka

 1. Pozvite svoje dieťa, aby sa pozrelo na obrázok v tomto príspevku na hotové remeslo a pozvite ho, aby si vyrobilo svoje vlastné.
 2. Najprv im nechajte vystrihnúť telo tučniaka a krídla.
 3. Nechajte ich prilepiť biele brucho tučniaka na čierne telo.
 4. Nechajte ich prilepiť vatové guľôčky na zvonec.
 5. Lepidlo na google oči, zobák a chodidlá.

Vytvorte trblietavé snehové pozadie

 1. Do misky nalejeme biele lepidlo a do misky pridáme strieborné trblietky. Dajte svojmu batoľatiu štetec a vyzvite ho, aby pokryl celý modrý stavebný papier lepiacou trblietkou, čím vytvoríte zasnežené pozadie.
 2. Prilepte sa na biely ľadovec v spodnej časti stránky.
 3. Prilepte tučniaka na ľadovec.

Hľadáte ďalšie zimné aktivity a nápady? Pozrite si tieto úžasné zhrnutia:

Age Vhodnosť

Táto aktivita je vhodná pre batoľatá vo veku od 2,5 rokov. Moje deti majú 4,5, 4,5 a 8 rokov.

Úroveň neporiadku

Úroveň neporiadku pri tejto aktivite je stredná.

Ťažkosti pri vytváraní

Nízka.

Zručnosti vyvinuté

Rozvoj reči, rozpoznávanie farieb, koordinácia oko-ruka, jemná motorika, nápaditá hra, kreativita.

Zásoby

(Tento príspevok a zoznam obsahuje pridružené odkazy pre vaše pohodlie. Ak uskutočníte nákup pomocou jedného z týchto odkazov, môžem získať províziu. Viac informácií nájdete v mojich zásadách zverejňovania informácií.)

 • Čierny, biely, oranžový a modrý stavebný papier
 • Lepidlo
 • Biele školské lepidlo
 • Strieborné trblietky
 • Nožnice
 • Biela pastelka alebo krieda
 • Google oči
 • Bavlnené guličky

Učebné osnovy, knihy a televízne programy pre batoľatá a predškolákov!

Programy pre batoľatá a predškolské zariadenia Play2Learn

Play2Learn pre batoľatá obsahuje 20 jednotiek pre batoľatá. Každá 2-týždňová jednotka pre batoľatá má 20 super ľahko nastaviteľných a pútavých aktivít pre batoľatá od 18 mesiacov do 3 rokov. A Predškolské zariadenie Play2Learn ktorá obsahuje 20 jednotiek pre predškolákov. Každá 2-týždňová jednotka pre predškolákov má 20 jedinečných a ľahko nastaviteľných a pútavých aktivít pre predškolákov vo veku od 3 do 5 rokov. To je viac ako 800 vzdelávacích aktivít pre vaše batoľa a predškoláka na dosah ruky! Toľko nápadov, vy a vaše dieťa sa už nikdy nebudete nudiť!

Kliknite sem pre viac informácií: Play2Learn

Určené pre batoľatá od 18 mesiacov.

kniha: Vzrušujúce senzorické koše pre zvedavé deti

Vedeli ste, že som napísal knihu zmyslových košov? Pre viac informácií kliknite sem Vzrušujúci senzorický kôš pre zvedavé deti. Alebo si vezmite svoju kópiu na Amazon.

Nudné popoludnia sú vzrušujúce vďaka úžasným nádobám na zvieratá, ako je Salty Shark Bay alebo Yarn Farm. Zásobníky na hranie ako Birthday Cake Senzory Play alebo Bubble Tea Party podporujú kreativitu a predstavivosť. A vaše deti si užijú toľko zábavy, že ani nebudú vedieť, že sú stále múdrejšie s aktivitami STEAM (veda, technológia, inžinierstvo, umenie a matematika), ako sú drez alebo plávajúca polievka, magnetický hon na písmená alebo naberačka a počítanie zmrzliny.

Určené pre batoľatá od 18 mesiacov.

kniha: Super STEAM kniha aktivít pre deti

Učenie sa všetkého o vede, technike, inžinierstve, umení a matematike pripraví deti na školský úspech – a môže to byť taká zábava! Sledujte, ako si deti užívajú budovanie zručností STEAM, keď farbia priateľské ryby, pomáhajú vode nájsť cestu ku koreňom stromov, riešia matematické problémy s bludiskami a ďalšie.

Zistite viac a vezmite si svoju kópiu tu.

Určené pre predškolákov od 3 rokov.

kniha: Veľká kniha hádaniek pre deti

Hádajte mi toto: Aký je vzrušujúci spôsob, ako si precvičiť kritické myslenie a zároveň sa zabaviť? Veľká hádanka pre detisamozrejme! Od veselých slovných hračiek až po náročné hlavolamy si deti môžu vybudovať zručnosti na riešenie problémov pomocou stoviek hádaniek, ktoré im ukážu, ako myslieť mimo rámca.

 • 350 hádaniek pre deti— Užite si hodiny zábavy s hádankami, slovnými hračkami a vtipmi a matematickými a logickými hádankami, ktoré roztáčajú ich kolesá!
 • Zvýšte svoje zručnosti—Hádanky sa stávajú zložitejšími, ako deti postupujú knihou, a sú pre nich výzvou, keď sa zdokonaľujú v riešení hádaniek!
 • Dvakrát skontrolujte ich prácu— Deti si môžu svoje odpovede skontrolovať v zadnej časti knihy pomocou praktického kľúča.

Pomôžte deťom rozšíriť ich myslenie a zároveň sa zabaviť s touto puzzle knižkou pre deti!

Určené pre deti od 6 rokov staré a vyššie.

TV relácia: Curious Crafting

Som tak nadšený, že sa konečne môžem podeliť o moju novú remeselnú televíznu reláciu Curious Crafting, ktorá sa začala 1. júla o TVOkids a YouTube TVOkids!

Curious Crafting, odohrávajúci sa v dokonalom remeselnom priestore, je krátka séria v predškolskom veku o radosti z tvorby remesiel. Vediem rotujúci odliatok rozkošných malých predškolákov (vrátane mojich vlastných), ktorí vyrábajú kúzla z bežných predmetov v domácnosti.

V každej epizóde premieňame recyklované predmety na magické remeslá, ako je školský autobus z škatúľ od mlieka, bábka z papierového vrecka alebo korytnačka s vatovým tampónom. Tvorcovia sa učia a smejú sa pri každej činnosti a zároveň predvádzajú, čo dokáže ich mladá fantázia vytvoriť.

Curious Crafting zdieľa dobrodružstvo a radosť z tvorby umenia s lekciami tvorby remesiel doma.

Toto predstavenie určené pre batoľatá a predškolákov od 2,5 roka.

SKÚŠITE S SVOJMI DEŤMI VYROBIŤ TOTO TRBLITÉ REMELO SNEŽNÉHO TUČŇAKA? PRIPOJTE HO NA NESKÚ.

Categorized in: