Ok…máme ešte jedno farebné remeslo na Deň svätého Patrika, o ktoré sa s vami tento rok podelíme…a toto vám zaručene pritiahne oči na celé dni! Tieto super jednoduché Shamrock Suncatchers sme vyrobili pred pár týždňami a vážne pridali toľko farieb, zábavy a rozmaru do našej jedálne (kde tiež robíme všetky virtuálne školské hodiny našej dcéry). Netreba dodávať…tieto slnečné lúče rozžiarili veľa našich zasnežených marcových dní!

Shamrock Suncatchers

Vyčarujú nám úsmev každé ráno, keď vojdeme do izby na raňajky. Je to perfektný spôsob, ako začať deň! A často sa pristihneme, že sa na ne pravidelne pozeráme počas dňa. Jednoducho vás pritiahnu všetkými tými žiarivými farbami…a peknými vzormi a vzormi, ktoré vytvára prekrývajúci sa hodvábny papier.

Chcete vedieť najlepšiu časť? Ich výroba je pozoruhodne jednoduchá… a vyžadujú len tri materiály (stavebný papier, hodvábny papier a kontaktný papier).


Shamrock Suncatchers
Dodávky:

Shamrock Suncatchers

 • Zelená stavebná kniha
 • Hodvábny papier (v rôznych farbách)
 • Vyčistite kontaktný papier
 • Nožnice
 • Lepiaca páska
Inštrukcie:

Shamrock Suncatchers

 1. Začnite vyrezaním trojlístka zo zeleného stavebného papiera. Chcete, aby zaberal väčšinu papiera, aby ste mali dostatok priestoru na predvedenie všetkých nádherných kúskov hodvábneho papiera.
 2. Z trojlístka vyrežte tenký vonkajší okraj. Vnútorný trojlístok si môžete odložiť pre iné remeslo alebo ho jednoducho zavesiť ako dekoráciu na Deň svätého Patrika.
 3. Opakujte vyššie uvedené kroky, kým nezískate počet trojlístok, ktoré by ste chceli premeniť na krásne slnečné lúče.
 4. Teraz je čas, aby si vaše deti zdokonalili svoje nožnicové zručnosti. Požiadajte ich, aby nakrájali malé štvorce (alebo kúsky) rôznych farieb hodvábneho papiera. Roztrhnutie a roztrhnutie hodvábneho papiera je tiež možnosťou… aj keď sme zistili, že ploché, nepokrčené kúsky hodvábneho papiera fungujú najlepšie pre tieto slnečné lúče. Pre porovnanie, naše kúsky tkaniva majú približne 1 “x 1” štvorce.
 5. Keď máte dostatočnú zásobu kúskov hodvábneho papiera, je čas rozvinúť kontaktný papier. Odrežte kúsok dostatočne veľký, aby sa doň zmestili všetky ďateliny, a prilepte ho na rovný povrch (s lepiacou stranou smerom k vám). Radi prilepíme náš kontaktný papier priamo na naše posuvné sklenené dvere.
 6. Nalepte obrysy trojlístka na kontaktný papier. A potom nechajte hodvábny papier lietať! No…nie doslova. 🙂 Požiadajte svoje deti, aby na vnútornú stranu trojlístok nalepili kúsky hodvábneho papiera v akomkoľvek dizajne alebo vzore, po ktorom túžia. Povzbudzujte ich, aby zakryli každý kúsok farebným hodvábnym papierom – vyzerá to naozaj elegantne, keď sa začne prekrývať!
 7. Keď ďateliny hýria farbami, je čas pridať ďalší list kontaktného papiera (rovnakej veľkosti ako prvý). Tentokrát pomaly prilepte lepiacu stranu kontaktného papiera k odkrytým trojlístkam. V podstate chcete uväzniť ďateliny medzi dva listy kontaktného papiera. Rád začínam zhora (pracujem s kúskami naraz) a pevne zatlačím…aby som odstránil všetky vzduchové bubliny a vytvoril pekný uzáver.
 8. Po úplnom utesnení opatrne odstráňte listy kontaktného papiera z rovného povrchu.
 9. Vystrihnite každý trojlístok … uistite sa, že po okrajoch ponecháte tenký okraj zapečateného kontaktného papiera (tak, aby sa trojlístok neodlupoval).
 10. Prilepte svoje krásne slnečné lúče ďateliny na sklenené okno alebo dvere…a stojte späť a žasnite, keď cez ne presvitá slnko a všetky ich oživuje!

Shamrock Suncatchers


Sme nadšení z toho, ako dopadli tieto slnečné lúče – také živé, odvážne a krásne! Niečo mi hovorí, že tieto krásky budú aj o mesiac dodávať lesk našim posuvným skleneným dverám. Dúhové trojlístky sa úplne počítajú ako veľkonočné dekorácie, však? 🙂

Shamrock Suncatchers

Ak hľadáte ďalšiu slnečnú inšpiráciu… určite si pozrite naše Suncatchers z roztavených remeselných korálkovalebo naše Slnečnice s maľovaným lepidlom. A ak sú v dnešnej dobe viac džemom remeslá z trojlístka… nebudete chcieť prísť o naše Rainbow Chalk Shamrocksalebo náš osobný favorit, Tvar Shamrocks!

ŠŤASTNÝ SV. PATRIKOV DEŇ!

ZAČNITE ŠÍRIŤ NOVINKY!

Categorized in: