Keďže som vyrastal v horách Colorada, počas zimných mesiacov nebol nikdy nedostatok snehu na stavanie snehuliakov. Nie som si úplne istý, prečo sú snehuliaci vždy takí kúzelní a zábavní, ale každý rok svojho detstva som si postavil aspoň jedného. Rád som hľadal dokonalé doplnky. A keďže môj otec pracoval na uhoľných vlakoch, vždy sa nám povaľovalo niekoľko malých kúskov uhlia, ktoré len prosili, aby sa dali použiť ako oči, ústa a gombíky snehuliaka. Dokonca bolo niekoľko rokov, čo sme na nášho snehuliaka nastriekali oblečenie. 🙂

Tento rok nám ešte nenapadlo toľko snehu, aby sme postavili snehuliaka v životnej veľkosti. V skutočnosti sa sneh, ktorý napadol na Silvestra, už roztopil. V skutočnosti sme si posledných niekoľko dní užívali 50 stupňové počasie… a verte mi, nesťažujem sa. Bolo to také pekné, že som mohol ísť von a nasávať trochu slnka. Aj keď nedostatok snehu určite robí oslavu našej zimnej témy tento mesiac oveľa zložitejšou. Keďže nemôžeme ísť von postaviť snehuliaka, napadlo ma, že by sme mohli vniesť kúzlo dovnútra a vytvoriť si vlastný Snehuliak na palici!

Snehuliak na palici Občerstvenie © Capturing Parenthood

Tento jednoduchý snack/dezert nie je len niečo, čo budú vaše deti s radosťou jesť… je to tiež občerstvenie, ktoré budú milovať vytvárať – úplne samé. Ešte som nestretol malé dieťa, ktoré by nebavilo hrať sa s jedlom. V skutočnosti je to niekedy problém pri jedle v našom dome – vždy sa zdá, že pracujeme na dobrých stolových správach a jeme zdvorilo. Ako už bolo povedané, zistil som, že naša malá nugetka je menej náchylná hrať sa s jedlom pri stole, ak mala možnosť si počas príprav zašpiniť ruky. Takže…toto snehuliak je perfektné!

Snehuliak na palici Občerstvenie © Capturing Parenthood

Naše zimné občerstvenie bolo inšpirované týmito rozkošnými Snehuliak fľaše na mlieko, ktoré som našiel na Mom Endeavors. V skutočnosti sme tak milovali malých snehuliakov z fliaš mlieka, nakoniec sme si vyrobili niekoľko vlastných…na iné popoludňajšie občerstvenie. Tie extra práškové šišky musíte nejako spotrebovať – však?!? Boli super roztomilé a báječné!


Snehuliak na palicu
Ingrediencie:

Snehuliak na palici Občerstvenie © Capturing Parenthood

 • Šišky z práškového cukru
 • Twizzlers Pull ‘n’ Peel sladké drievko
 • Reese’s Poháre na arašidové maslo (malé)
 • Sladká kukurica
 • Black Icing Pen
 • Drevené špajle
Inštrukcie:

Snehuliak na palici Občerstvenie © Capturing Parenthood

 1. Začnite presunutím drevenej špajle cez tri šišky s práškovým cukrom, čím vytvoríte telo snehuliaka.
 2. Roztiahnite šnúrku sladkého drievka (šál) a uviažte ju okolo krku snehuliaka (medzi prvú a druhú šišku)
 3. Umiestnite kúsok cukrovej kukurice do stredu prvej (hornej) šišky pre mrkvový nos snehuliaka.
 4. Teraz je čas pridať Reeseov klobúk! Nasuňte pohár s arašidovým maslom na špíz a dolu k prvému (hornému) donutu.
 5. Nakoniec pridajte oči, ústa a gombíky – pomocou čierneho pera. Zistil som, že na túto konkrétnu úlohu je potrebné použiť špáradlo, pretože bolo trochu zložité, aby sa poleva prilepila na práškový cukor.
 6. Opakujte vyššie uvedené kroky pre každého snehuliaka na palici, ktorého by ste chceli vytvoriť.
 7. Vychutnajte si ho s pekným studeným pohárom mlieka!

Ukazuje sa, že stavanie snehuliaka v interiéri môže byť veľa zábavy! Budúci utorok budeme zdieľať ešte viac snehuliakov, ktorých sme postavili v interiéri (rôzne remeselné) – tak zostaňte naladení!

Snehuliak na palici Občerstvenie © Capturing Parenthood

Ak medzitým zistíte, že potrebujete ďalšiu opravu snehuliaka, nezabudnite si pozrieť naše rozkošné Poháre s praclíkom snehuliaka a náš Jednoduché ozdoby snehuliaka!

ZAČNITE ŠÍRIŤ NOVINKY!

Categorized in: