Srdiečkové ťahanie zubačkou je zábavná a jednoduchá valentínska aktivita jemnej motoriky, ktorú si môžu deti vyskúšať. Je to skvelá tichá časová aktivita pre predškolákov a škôlkarov (3-5 ročné deti).

Ako vyrobiť srdiečko so špáradlom

Ťahanie srdiečka špáradlom: Jemná motorika na Valentína

Ak máte veľký kus peny, použite ju na vytvorenie tejto aktivity, ale ak nemáte, môžete ju ľahko vytvoriť pomocou kartónu.

Zostavte si svoje srdce

 1. Z kartónu alebo z peny vystrihneme tvar srdca. Ak používate kartón, vystrihnite 2 alebo 3 srdiečka rovnakej veľkosti, naukladajte ich na seba a zlepte.
 2. Keď sú zlepené, môžete farbiť rôzne časti rôznymi farbami. Použil som zelenú, žltú a červenú, ale pokojne môžete použiť aj ružovú, červenú a fialovú alebo akúkoľvek inú farbu. Vyfarbite srdce v blokoch alebo pridajte menšie srdce do väčšieho.

Vyfarbite špáradlá

Na zafarbenie špáradiel naplňte misku malým množstvom vody tak, aby špáradlá pokryli a pridajte niekoľko kvapiek potravinárskeho farbiva. Prihoďte špáradlá a nechajte ich namočiť. Čím dlhšie sa namáčajú, tým je farba živšia. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov ich nechajte pôsobiť cez noc. Ale ak máte málo času, nechajte ich namočiť aspoň hodinu. Nechajte ich vysušiť na liste pergamenového papiera. Po dokončení tejto aktivity si špáradlá odložte. Môžete ich znova použiť pri iných činnostiach.

Uistite sa, že farba špáradiel ladí s farbou vášho srdca.

Ťahanie srdiečka špáradlom: Jemná motorika na Valentína

Ťahanie špáradlom srdca

 1. Zapichnite špáradlá do penového alebo kartónového srdca podľa farby.
 2. Pozvite svoje batoľa alebo predškoláka alebo škôlkara, aby pomocou klieští alebo prstov vybral špáradlá. Nechajte ich roztriediť na podobne farebné misky alebo listy stavebného papiera.
 3. Keď sú hotové, nechajte ich nahradiť do srdca podľa správnej farby.

Age Vhodnosť

Táto aktivita je vhodná pre batoľatá vo veku od 2,5 rokov. Moje deti majú 4,5, 4,5 a 8 rokov.

Úroveň neporiadku

Úroveň neporiadku pri tejto aktivite je nízka.

Ťažkosti pri vytváraní

Nízka.

Zručnosti vyvinuté

Rozvoj jemnej motoriky, rozpoznávanie farieb, koordinácia oko-ruka, nápaditá hra, kreativita.

Pomôcky pre ťahanie srdiečka špáradlom

(Tento príspevok a zoznam obsahuje pridružené odkazy pre vaše pohodlie. Ak uskutočníte nákup pomocou jedného z týchto odkazov, môžem získať províziu. Viac informácií nájdete v mojich zásadách zverejňovania informácií.)

 • Kartón
 • Lepidlo
 • Nožnice
 • Špáradlá
 • Misky
 • Voda
 • Potravinárske farbivo
 • Markery

Učebné osnovy, knihy a televízne programy pre batoľatá a predškolákov!

Programy pre batoľatá a predškolské zariadenia Play2Learn pre zvedavé batoľatá

Energii a zvedavosti vášho batoľaťa sa medze nekladú. Tá energia a zvedavosť, hoci radosť môže byť niekedy náročná. Ich záujem o takmer všetko okolo nich z nich robí skvelých študentov. Jedno a dvojročné deti dokážu nasať toľko len zo svojich zmyslov!

Ale ako učiteľ alebo rodič môže byť tento smäd po učení vyčerpávajúci. Preto som vytvoril tento program pre batoľatá a predškolákov. Aby sme vám pomohli vyťažiť čo najviac z tohto času so svojím zvedavým batoľaťom bez musieť prísť s kreatívnymi spôsobmi hry a interakcie s nimi.

Play2Learn pre batoľatá obsahuje 20 jednotiek pre batoľatá. Každá 2-týždňová jednotka pre batoľatá má 20 super ľahko nastaviteľných a pútavých aktivít pre batoľatá od 18 mesiacov do 3 rokov.

Predškolské zariadenie Play2Learn ktorá obsahuje 20 jednotiek pre predškolákov. Každá 2-týždňová jednotka pre predškolákov má 20 jedinečných a ľahko nastaviteľných a pútavých aktivít pre predškolákov od 3 do 5 rokov. To je viac ako 800 vzdelávacích aktivít pre vaše batoľa a predškoláka na dosah ruky! Toľko nápadov, vy a vaše dieťa sa už nikdy nebudete nudiť!

Títo plány a aktivity hodín pre batoľatá a predškolské zariadenia určite zamestná vás a vaše batoľa a predškoláka hrou a učením!

Kliknite sem pre viac informácií: Play2Learn

Určené pre batoľatá od 18 mesiacov.

kniha: Vzrušujúce senzorické koše pre zvedavé deti

Vedeli ste, že som napísal knihu zmyslových košov? Pre viac informácií kliknite sem Vzrušujúci senzorický kôš pre zvedavé deti. Alebo si vezmite svoju kópiu na Amazon.

Nudné popoludnia sú vzrušujúce vďaka úžasným nádobám na zvieratá, ako je Salty Shark Bay alebo Yarn Farm. Zásobníky na hranie ako Birthday Cake Senzory Play alebo Bubble Tea Party podporujú kreativitu a predstavivosť. A vaše deti si užijú toľko zábavy, že ani nebudú vedieť, že sú stále múdrejšie s aktivitami STEAM (veda, technológia, inžinierstvo, umenie a matematika), ako sú drez alebo plávajúca polievka, magnetický hon na písmená alebo naberačka a počítanie zmrzliny.

Určené pre batoľatá od 18 mesiacov.

kniha: Super STEAM kniha aktivít pre deti

Učenie sa všetkého o vede, technike, inžinierstve, umení a matematike pripraví deti na školský úspech – a môže to byť taká zábava! Sledujte, ako si deti užívajú budovanie zručností STEAM, keď farbia priateľské ryby, pomáhajú vode nájsť cestu ku koreňom stromov, riešia matematické problémy s bludiskami a ďalšie.

Zistite viac a vezmite si svoju kópiu tu.

Určené pre predškolákov od 3 rokov.

kniha: Veľká kniha hádaniek pre deti

Hádajte mi toto: Aký je vzrušujúci spôsob, ako si precvičiť kritické myslenie a zároveň sa zabaviť? Veľká hádanka pre detisamozrejme! Od veselých slovných hračiek až po náročné hlavolamy si deti môžu vybudovať zručnosti na riešenie problémov pomocou stoviek hádaniek, ktoré im ukážu, ako myslieť mimo rámca.

 • 350 hádaniek pre deti— Užite si hodiny zábavy s hádankami, slovnými hračkami a vtipmi a matematickými a logickými hádankami, ktoré roztáčajú ich kolesá!
 • Zvýšte svoje zručnosti—Hádanky sa stávajú zložitejšími, ako deti postupujú knihou, a sú pre nich výzvou, keď sa zdokonaľujú v riešení hádaniek!
 • Dvakrát skontrolujte ich prácu— Deti si môžu svoje odpovede skontrolovať v zadnej časti knihy pomocou praktického kľúča.

Pomôžte deťom rozšíriť ich myslenie a zároveň sa zabaviť s touto puzzle knižkou pre deti!

Určené pre deti od 6 rokov staré a vyššie.

TV relácia: Curious Crafting

Som tak nadšený, že sa konečne môžem podeliť o moju novú remeselnú televíznu reláciu Curious Crafting, ktorá sa začala 1. júla o TVOkids a YouTube TVOkids!

Curious Crafting, odohrávajúci sa v dokonalom remeselnom priestore, je krátka séria v predškolskom veku o radosti z tvorby remesiel. Vediem rotujúci odliatok rozkošných malých predškolákov (vrátane mojich vlastných), ktorí vyrábajú kúzla z bežných predmetov v domácnosti.

V každej epizóde premieňame recyklované predmety na magické remeslá, ako je školský autobus z škatúľ od mlieka, bábka z papierového vrecka alebo korytnačka s vatovým tampónom. Tvorcovia sa učia a smejú sa pri každej činnosti a zároveň predvádzajú, čo dokáže ich mladá fantázia vytvoriť.

Curious Crafting zdieľa dobrodružstvo a radosť z tvorby umenia s lekciami tvorby remesiel doma.

Toto predstavenie určené pre batoľatá a predškolákov od 2,5 roka.

SKÚŠITE PRE VAŠE DIEŤA UROBIŤ TÚTO AKTIVITU ŤAHANIA NA ZÚBKY? PRIPOJTE HO NA NESKÚ.

Ťahanie srdiečka špáradlom: Jemná motorika na Valentína

Categorized in: