Verili by ste, že Deň vďakyvzdania je budúci štvrtok?!? Zdá sa, že mesiac november práve preletel. Musím povedať, že sa veľmi teším na posedenie s mojimi najbližšími, aby sme si užili lahodnú slávnosť na Deň vďakyvzdania! Tento rok budeme hostiť…čo zvyčajne vyžaduje dosť času na prípravu jedla v kuchyni. A ako hostitelia sa často toľko zameriavame na veľkú morčaciu večeru… že niekedy zanedbávame plánovanie raňajok a dokonca aj obeda v ten deň. Ako už bolo povedané, keď pripravujete také veľké jedlo pre svoju rodinu a priateľov, určite nechcete venovať veľa času príprave veľkých, luxusných raňajok pre každého. Tak prečo neudržať raňajky super jednoduché… no sezónne a chutné… s teplými, opečenými bagetami, natretými peknou kopou lahodného tekvicového smotanového syra?

Tekvicový krémový syr

Tento recept z tekvicového smotanového syra sa dá dokopy za pár minút, obsahuje naše obľúbené jesenné príchute muškátového orieška a škorice a určite naštartuje dovolenku tou správnou nohou! Nie je potrebné stáť nad rozpálenou panvicou a opekať vajíčka a slaninu alebo obracať palacinky. Prečo sa hneď ráno spáliť…keď budete väčšinu dňa variť? Zoberte si niektoré z vašich obľúbených bagiet a pripravte si rýchlu dávku tohto tekvicového smotanového syra – môžete si ho pripraviť aj deň vopred a uložiť do chladničky.

Tekvicový krémový syr

Vaše deti a domáci hostia budú odchádzať od raňajkového stola šťastné a spokojné. Ale najlepšia časť? Nebudete zaťažení hromadou hrncov a panvíc na umývanie skôr, ako sa začne skutočná kuchárska extravagancia! 🙂


Tekvicový krémový syr
Ingrediencie:

Tekvicový krémový syr

 • 1/2 šálky čistej tekvice (nie mix tekvicového koláča)
 • 8 uncí smotanového syra, zmäkčeného
 • 2 polievkové lyžice. Hnedý cukor
 • 1-1/2 lyžičky. Pumpkin Pie Spice
 • 1 lyžička. Vanilkový extrakt
 • Štipka soli
Inštrukcie:

Tekvicový krémový syr

 1. Vložte smotanový syr do misy stojanového mixéra a niekoľko minút mixujte pri strednej rýchlosti.
 2. Pridajte tekvicu z konzervy a miešajte pri stredne vysokej rýchlosti 2-3 minúty.
 3. Znížte mixér na nízku rýchlosť. Pridajte hnedý cukor, korenie na tekvicový koláč, vanilkový extrakt a soľ.
 4. Vráťte mixér na stredne vysokú rýchlosť ešte niekoľko minút, alebo kým sa všetky ingrediencie dôkladne nezapracujú a smotanový syr nebude pekný a hladký.
 5. Preneste zmes smotanového syra do servírovacej misy. Nakrájajte a opečte svoj obľúbený druh rožkov (prikláňame sa k maku a sezamu).
 6. Rozložte vrstvu tekvicového smotanového syra na každý plátok bagety a užívajte si!

Poznámka: Akékoľvek zvyšky tekvicového smotanového syra je možné skladovať vo vzduchotesnej nádobe v chladničke niekoľko dní.


Ak máte túto sezónu na Deň vďakyvzdania s vami rodinu (alebo deti, ktoré budú ráno ako prvé prosiť o raňajky), dajte si malú prestávku a nachystajte si tanier s bagetami a tekvicovým smotanovým syrom. Každý hostiteľ si zaslúži pekné, pokojné ráno na Deň vďakyvzdania – a tiež chutné raňajky! 🙂

Tekvicový krémový syr

Na tento Deň vďakyvzdania určite nájdete na našom jedálenskom stole misku tohto lahodného tekvicového smotanového syra (a tanier teplých opečených rožkov)! A dúfame, že tieto rýchle a delikátne raňajky si nájdu cestu aj na vaše sviatočné stoly! Ak máte na rukách trochu viac času a hľadáte niečo jemné a sladké, do čoho by ste sa zahryzli, nenechajte si ujsť naše Škoricovo-cukrové tekvicové šišky!

ŠŤASNÝ ĎAKUJEME!

ZAČNITE ŠÍRIŤ NOVINKY!

Categorized in: