Bez chutných sladkých dobrôt by to nebol Valentín! A zdalo by sa, že sme stále vo valentínskom mánii. Minulý rok sme urobili dávku lahodných M&M Chocolate Chip Valentínske sušienky. Tento rok sme sa rozhodli posunúť našu čokoládovú hru o ďalší stupeň vyššie, aby sme vytvorili tieto skutočne dekadentné valentínske sušienky s trojitou čokoládou!

Trojité čokoládové valentínske sušienky © Zachytenie rodičovstva

Narazil som na toto Veľký čokoládový valentínsky koláčik M&M recept na The Salty Marshmallow… po tom, čo sme už minulý rok zhltli naše valentínske sušienky. A hoci som bol v pokušení urobiť si aj dávku týchto koláčikov – rozhodol som sa, že bude lepšie si ich odložiť na tohtoročnú oslavu sviatkov. Netreba dodávať, že sa na ne oplatilo čakať! V našom dome sa riadime heslom: Neexistuje príliš veľa čokolády. 🙂 A chlapče doručujú tieto koláčiky. Od čokoládového sušienkového základu… cez čokoládové lupienky, ktoré sa rozpúšťajú v ústach… až po jemné chrumkanie čokoládových M&M’s – tieto sušienky sú nebeské!

Trojité čokoládové valentínske sušienky © Zachytenie rodičovstva

Musím sa priznať, že ma trochu rozhodila jedna ingrediencia (keď som si prvýkrát prečítala Nicholin recept) – mandľový extrakt. Takmer som to vynechal, ale som tak rád, že som sa rozhodol to vyskúšať, pretože dodalo ten zvláštny nádych a zdalo sa, že zvýrazňuje všetky ostatné lahodné čokoládové chute. Ako už bolo povedané, ak ste náhodou alergickí alebo vám jednoducho nezáleží na chuti mandlí, určite ich môžete z receptu vynechať a aj tak skončíte s várkou tých najlahodnejších valentínskych koláčikov!

Trojité čokoládové valentínske sušienky © Zachytenie rodičovstva

Neváhajte sledovať vyššie uvedený odkaz, aby ste našli pôvodný príspevok Nichole, alebo pokračujte v posúvaní, aby ste našli recept nižšie. Upozornenie: Nasledujúci recept patrí Nichole (at Slaný marshmallow), a v žiadnom prípade to nie je môj osobný recept…hoci je to ten, ktorý sa teraz nachádza v mojej knihe obľúbených!


Trojité čokoládové valentínske sušienky
Ingrediencie:

Trojité čokoládové valentínske sušienky © Zachytenie rodičovstva

 • 1 šálka masla (2 tyčinky) pri izbovej teplote
 • 1-1/4 šálky cukru
 • 2 vajcia
 • 1/2 lyžičky. Mandľový extrakt
 • 1/2 šálky nesladeného kakaového prášku
 • 2-1/4 šálky viacúčelovej múky
 • 1 lyžička. Prášok do pečiva
 • 1/4 lyžičky. Soľ
 • 1 šálka polosladkých čokoládových lupienkov
 • 1 šálka valentínskej mliečnej čokolády M&M’s
Inštrukcie:

Trojité čokoládové valentínske sušienky © Zachytenie rodičovstva

 1. Predhrejte rúru na 350° F. Plech (alebo dva) vysteľte papierom na pečenie a odložte bokom.
 2. Do stredne veľkej misy pridajte nesladený kakaový prášok, múku, prášok do pečiva a soľ. Miešajte, kým sa nespojí, a odstavte.
 3. V miske stojanového mixéra pridajte maslo a cukor. Šľaháme pri strednej rýchlosti (podľa potreby zoškrabávame boky misky), kým nebude svetlá a nadýchaná – približne 3-5 minút.
 4. Znížte rýchlosť mixéra a pridajte vajcia, jedno po druhom (podľa potreby zoškrabte steny misy). Ďalej pridajte mandľový extrakt.
 5. S mixérom zapnutým na najnižšiu rýchlosť postupne pridávajte suché ingrediencie (podľa potreby zoškrabujte steny misy). Miešame, kým sa všetky ingrediencie nespojí.
 6. Vmiešajte čokoládové lupienky, rovnako ako 1/2 šálky M&M’s.
 7. Rozdeľte cesto na sušienky na 12 rovnakých častí. Každý kúsok zrolujte do gule, položte na plech vystlaný papierom na pečenie a dlaňou trochu splošte. Opakujte so zvyšnými 11 guľôčkami cesta.
 8. Vyrovnané guličky z cesta položte zvyšnou 1/2 šálkou M&M’s.
 9. Pečieme 13-16 minút. Vyberte sušienky z rúry a nechajte sušienky vychladnúť na plechu(och) približne 10 minút, potom ich preložte na mriežku, aby úplne vychladli.
 10. Užite si to!

*Poznámka: Cookies môžu byť uložené vo vzduchotesnej nádobe niekoľko dní.


Tieto Tripe Chocolate Valentínske sušienky sú tiež dokonalým receptom pre môjho mini kuchára! Absolútne miluje meranie ingrediencií a sledovanie, ako sa spájajú v miske nášho stojanového mixéra. Ale myslím si, že jej najobľúbenejšou časťou bol fakt, že musela v rukách vyvaľkať cesto na sušienky, roztlačiť ho na plech a potom pridať na vrch ešte viac M&M…v akýchkoľvek farbách a vzoroch, ktoré si želala.

Trojité čokoládové valentínske sušienky © Zachytenie rodičovstva

No…možno tam bolo jeden Ďalšia vec, ktorá bola na vrchole jej zoznamu obľúbených v ten deň – testovanie chuti týchto obrovských koláčikov, keď boli čerstvé z rúry! Myslím, že testovanie chuti by mohlo byť tou špeciálnou výhodou, ktorá ju núti vracať sa do kuchyne, aby mi pomohla upiecť dobroty… alebo pomôcť jej otcovi s prípravami večere. 🙂

Trojité čokoládové valentínske sušienky © Zachytenie rodičovstva

Ak hľadáte nejaké ďalšie valentínske recepty vhodné pre deti, určite si pozrite naše Srdiečka z jahodového a smotanového syraako aj náš Pečené valentínske šišky!

ŠŤASNÝ VALENTÍNSKA DEŇ!

ZAČNITE ŠÍRIŤ NOVINKY!

Categorized in: