Už je to nejaký čas, čo sme zdieľali recept z jednej z našich obľúbených detských kuchárskych kníh – Sesame Street Poďme variť! Keď naša malá nugetka dostane inšpiráciu na výrobu niečoho v kuchyni, zvyčajne sa prikloníme k tejto kuchárskej knihe – a listujeme stránkami, kým nenájdeme recept, ktorý chce urobiť. A naším posledným víťazom sa stali domáce keksy zo semien Big Bird’s!

Varenie so sezamovou ulicou – domáce sušienky zo semienok © Capturing Parenthood

Nikdy predtým som nerobil domáce krekry a z nejakého dôvodu som vždy predpokladal, že to bude taká skľučujúca úloha, ale tieto krekry zo semienok sa robia super jednoducho! A chutné na začiatok! Čo môžem povedať? Big Bird má dobrý vkus. 🙂 Naša malá nugetka si užila každý krok procesu výroby sušienok – od nasekania všetkých semienok v kuchynskom robote až po namačkanie cesta na plech a narezanie sušienok predtým, ako ich vložíme do rúry.

Varenie so sezamovou ulicou – domáce sušienky zo semienok © Capturing Parenthood

Viac zábavy bolo, keď sušienky vychladli. Najprv spočítala, koľko štvorcových sušienok vyrobila, a potom ich všetky rozlomila pozdĺž deliacich čiar. Ďalej bol čas na testovanie chuti…a naše domáce krekry zo semien obstáli na výbornú!

*Poznámka: Nasledujúci recept sa zobrazí v Sesame Street Poďme variť! kuchárska kniha a v žiadnom prípade to nie je môj osobný recept.


Domáce sušienky zo semienok Big Bird’s
Ingrediencie:

Varenie so sezamovou ulicou – domáce sušienky zo semienok © Capturing Parenthood

 • 1 šálka lúpaných, nasucho pražených tekvicových semiačok (alebo slnečnicových semien)
 • 1 šálka viacúčelovej múky
 • 1 lyžička. Cesnakový prášok
 • 1/2 lyžičky. Soľ
 • 1/3 šálky vody
 • 1/4 šálky olivového oleja
 • 1/4 šálky sezamových semienok
Inštrukcie:

Varenie so sezamovou ulicou – domáce sušienky zo semienok © Capturing Parenthood

 1. Predhrejte rúru na 350 ° F.
 2. Vložte tekvicové semienka (alebo slnečnicové semienka) do misky kuchynského robota a miešajte, kým nie sú všetky semienka nasekané nadrobno. Odložte bokom.
 3. Vo veľkej miske zmiešajte múku, cesnakový prášok a soľ. Miešajte, aby sa začlenili všetky ingrediencie.
 4. Pridajte vodu, olej, nasekané semienka a sezamové semienka. Miešame, kým sa všetky ingrediencie poriadne nespoja a nevytvorí sa guľa.
 5. Cesto položte do stredu plechu a jemne ho rozložte v rovnomernej vrstve, kým nedosiahne každý okraj plechu. Môžete použiť valček. Bohužiaľ, náš valček bol príliš široký pre náš plech na pečenie, takže sme použili iba ruky.
 6. Pomocou noža na maslo rozdeľte cesto na 1-1/2″ štvorce. Po celej dĺžke plechu na pečenie sme urobili 8 zárezov a 6 zárezov.
 7. Pečieme 10 minút. Otočte plech o polovicu otáčky a pokračujte v pečení ďalších 10 minút.
 8. Vypnite rúru a nechajte krekry vnútri so zatvorenými dvierkami ďalšiu hodinu…alebo kým nebudú chrumkavé.
 9. Odstráňte krekry z rúry. Keď vychladnú, rozlomte ich pozdĺž ryhovaných línií a preložte do vzduchotesnej nádoby.

Tieto domáce krekry zo semien zostanú čerstvé vo vzduchotesnej nádobe až dva týždne.


Celá rodina si užívala tieto domáce krekry! Výborne chutia samotné, ale skvele sa spárujú aj s mäsom a syrmi, alebo s trochou hummusu. Na túto konkrétnu dávku krekrov sme použili tekvicové semienka, pretože sme už nejaké mali po ruke. Ale tešíme sa, že v našej ďalšej várke vyskúšame slnečnicové semienka…aby sme zistili, ktoré semiačka máme najradšej.

Varenie so sezamovou ulicou – domáce sušienky zo semienok © Capturing Parenthood

Receptom od našej sme zatiaľ sklamaní Sesame Street Poďme variť! kuchárska kniha. Zdieľali sme ďalšie dva chutné recepty z knihy, ak by ste si ich chceli pozrieť tiež – Veľmi čerešňové viaczrnné muffiny od Abby Cadabby a Brusnicovo-jablková quinoa grófa Von Counta.

** Poznámka: Tento príspevok obsahuje odkazy Amazon Affiliate pre pohodlie. Pozri Zásady zverejňovania pre viac detailov.**

ZAČNITE ŠÍRIŤ NOVINKY!

Categorized in: