Všetky tieto vesmírne cesty a prieskum nás určite prinútili hladovať! A ako lepšie skrotiť náš apetít než niekoľkými chutnými Space Snacks pre deti?!?

Vesmírne občerstvenie pre deti

Takže sa pripravte na odpálenie ovocného kabobu na raketovej lodi…a objavte rôzne fázy mesiaca (s obľúbený koláčik s mliekom). A ktovie…možno si cestou vytvoríme pár mimozemských priateľov z jogurtového praclíka! 🙂


Ovocné kaboby raketovej lode

Vesmírne občerstvenie pre deti

Dozvedieť sa o konkrétnom mieste je oveľa jednoduchšie, ak sa k nemu môžete priskočiť na návštevu. Takže… ak sa chceme dozvedieť viac o zázrakoch vesmíru, musíme uniknúť z atmosféry našej planéty a gravitačnej sily. Aby sme to dosiahli, potrebujeme spoľahlivé vesmírne plavidlo – presne povedané raketovú loď. A čo môže byť lepšie ako tieto chutné a výživné ovocné kaboby z raketových lodí?

Na tento hviezdny nápad na občerstvenie som natrafil v Alii Nápady na jedlo na vesmírnu párty a tlač príspevok na stránke Party Like A Cherry.

Ingrediencie/dodávky:

Vesmírne občerstvenie pre deti

 • Jahody
 • Banán
 • Maliny
 • Drevené špajle
Inštrukcie:

Vesmírne občerstvenie pre deti

 1. Začnite opláchnutím hrsti jahôd a jednej maliny pre každý ovocný kabob raketovej lode, ktorý plánujete vyrobiť.
 2. Odstráňte stopky z jahôd a nakrájajte jahody na kolieska.
 3. Banán ošúpeme a tiež nakrájame na kolieska.
 4. Uchopte drevenú špíz a nasuňte jednu malinu na palicu… a potom striedajte kolieska jahôd a banánov.
 5. Na vrch kabobu je zahrotený koniec jahody. Opakujte proces, kým nebudete mať presný počet ovocných kabobov raketových lodí, ktoré potrebujete.
 6. Pripravte raketové lode na štart a dovoľte svojim deťom vychutnať si toto skutočne hviezdne vesmírne občerstvenie!


Oreo fázy mesiaca

Vesmírne občerstvenie pre deti

Mesiac je druhý najjasnejší, pravidelne viditeľný nebeský objekt na našej oblohe (slnko je prvé). Ako už bolo povedané, samotný mesiac je tmavý. Vidíme to na našej oblohe, keď sa od nej odráža slnečné svetlo. Rôzne fázy Mesiaca sú pri pohľade zo Zeme priamo osvetlené časti Mesiaca. A mesačné fázy sa postupne menia v priebehu približne 29 dní, ako sa orbitálne polohy Mesiaca a Zeme posúvajú okolo Slnka.

Aký lepší spôsob, ako predstaviť koncept rôznych fáz mesiaca, než prostredníctvom chutnej ukážky? Narazil som na túto šikovnú myšlienku lunárnej fázy Oreo Klub umenia a vedy. Keďže Laurelino nastavenie bolo trochu ošúchané a nemohol som prečítať celý jej rukopis, hľadal som fázový diagram mesiaca na obrázkoch Google. The diagram, ktorý som použil mal gibbous moon chybne napísaný ako gibbos…a skopíroval som to bez kontroly…takže dôvod, prečo je aj na našom diagrame napísaný nesprávne. Takže sa ospravedlňujem za pravopisnú chybu…správny pravopis je hlúpy. 🙂

Ingrediencie/dodávky:

Vesmírne občerstvenie pre deti

 • Oreo cookies
 • Malý kuchynský nôž
 • Biely stavebný papier alebo kartón
 • Čierna značka
 • Pohár mlieka (voliteľné)
Inštrukcie:

Vesmírne občerstvenie pre deti

 1. Začnite tým, že oddelíte (na polovice) sedem sušienok Oreo.
 2. Jeden z kúskov s nulovou náplňou si odložte bokom – na nový mesiac. Jeden z kúskov s pripojeným plným kruhom plnky odložte bokom – na spln.
 3. V tomto bode môžete vyhodiť (tj zjesť) zvyšok prázdnych kusov (bez náplne).
 4. Práca s ostrým kuchynským nožom (túto časť by mala vykonať dospelá osoba), opatrne vyryjte malý tvar polmesiaca do plného kruhu plnky. Plochú (ostrú) hranu noža umiestnite pod tvar polmesiaca, ktorý ste práve odrezali, a opatrne zoškrabte malý polmesiac… pričom väčšiu časť mesiaca ponechajte nedotknutú. Zopakujte tento presný postup na jednom ďalšom súbore cookie. Tieto dva kusy budú vašimi kývavými mesiacmi (pribúdajúcimi aj ubúdajúcimi).
 5. Uchopte ďalšie dve polovice potiahnuté plnkou a pomocou rovnakého postupu odrežte tentokrát trochu viac plnky… aby ste vytvorili dva polmesiace (prvú polovicu a poslednú polovicu).
 6. Uchopte posledné dve polovice potiahnuté plnkou a do každej z nich vyryjte malý tvar polmesiaca. Tentoraz však namiesto odstránenia tvaru polmesiaca odstránite väčšie kúsky a malé polmesiačiky ponecháte na koláčiku neporušené… a vytvoríte tak dva polmesiačiky (pribúdajúce aj ubúdajúce).
 7. Pozbierajte všetky svoje mesačné kúsky a umiestnite ich do kruhu na list bieleho stavebného papiera alebo kartón. Umiestnite spln na vrchol kruhu, po ktorom nasleduje ubúdajúci gibbous mesiac, posledná štvrť polmesiaca a ubúdajúci polmesiac. Nový mesiac by mal byť umiestnený na spodok kruhu, za ním by mal nasledovať dorastajúci polmesiac, prvá štvrť polmesiaca a dorastajúci gibbous mesiac.
 8. Čiernou fixkou označte každú fázu mesiaca. Do stredu pokojne napíšte „Fázy Mesiaca“.
 9. Položte list fáz mesiaca pred svoje dieťa a rýchlo sa porozprávajte o mesiaci a jeho mnohých fázach. Opýtajte sa svojho dieťaťa, ktorá fáza mesiaca je najjasnejšia? Ktorá je najtmavšia? A prečo?
 10. Keď sa diskusia skončí…je čas na občerstvenie! Vezmite si pohár studeného mlieka a začnite makať! Kto vedel, že mesiac môže chutiť tak dobre? 🙂


Jogurtový praclík mimozemšťania

Vesmírne občerstvenie pre deti

Sme jediné živé tvory v našej slnečnej sústave? Vo vesmíre? Aj keď neexistuje žiadny spoľahlivý dôkaz o živote mimo planéty Zem, určite existuje veľa klebiet a teórií… ako aj početné tvrdenia o pozorovaní UFO (neidentifikovateľný lietajúci objekt), ktoré sú najčastejšie spájané s mimozemšťanmi. Moja malá rodinka nemá odpovede na otázky o mimozemskom živote…ale sme ochotní zapojiť sa do zábavy a špekulácií…najmä ak je v tom chutná dobrota!

Keď som hľadal zábavné jedlo s vesmírnou tematikou, narazil som na toto skvelé Mimozemský praclík nápad, viac v novinách Cat. A bola to láska na prvý pohľad. 🙂 Teda, dokážete vôbec zvládnuť roztomilosť týchto rozkošných malých mimozemšťanov? Netreba dodávať, že náš malý nuget bol na tomto špeciálnom vesmírnom občerstvení cez mesiac!

Ingrediencie:

Vesmírne občerstvenie pre deti

 • Jogurtové praclíky
 • Zelená poleva na sušienky
 • Mini Candy Eyeballs (použili sme najmenšie očné buľvy v súprave na obrázku vyššie)
 • Voskový papier
Inštrukcie:

Vesmírne občerstvenie pre deti

 1. Začnite položením listu voskového papiera na rovný povrch.
 2. Položte jogurtové praclíky na voskový papier.
 3. Uchopte vrecko na polevu a odrežte plastový hrot. Umiestnite svoje mini cukríkové očné buľvy do blízkosti.
 4. Naplňte dve horné dutiny jogurtového praclíka zelenou polevou. Na vrch každej naplnenej dutiny položte mini cukríkové očko a jemne ich zatlačte do polevy. Opakujte so zvyšnými praclíkmi z jogurtu. Proces môžete urýchliť pridaním polevy do hrsti praclíkov naraz, než sa vrátite a vložte očné buľvy. Len sa uistite, že sa príliš nepredbiehate…ak zelená poleva trochu stuhne, môže byť ťažké prilepiť cukríkové očká.
 5. Po dokončení odložte roztomilých mimozemšťanov bokom, aby poleva úplne stuhla. Ak sa v tomto okamihu pokúsite odstrániť mimozemšťanov z voskového papiera, zelená poleva sa prilepí na voskový papier a vaše očné buľvy klesnú. Môže trvať niekoľko hodín, kým poleva stuhne. Naše som nechala na kuchynskom stole niekoľko hodín, kým som ich preložila do chladničky, aby sa proces tuhnutia dokončil.
 6. Obdarujte svojich najmenších tanierom jogurtových praclíkových mimozemšťanov na popoludňajšie občerstvenie…alebo si ich odložte na špeciálny dezert!

Vesmírne občerstvenie pre deti


A máte to…tri super zábavné a delikátne vesmírne občerstvenie pre deti! Ak si najprv potrebujete zvýšiť chuť do jedla… prečo si neurobiť rýchlo Remeslo s lietajúcim tanierom? Alebo ešte lepšie… vaše vlastné DIY kartónová raketová loď?!?

ZAČNITE ŠÍRIŤ NOVINKY!

Categorized in: