Vitajte späť v piatom (a poslednom) dni našich virtuálnych jarných prázdnin! Ste smutný, že sa naše virtuálne dobrodružstvá blížia ku koncu? My sme tiež…ale v spodnej časti tohto príspevku na vás čaká bonusový deň virtuálnej dovolenky! 🙂 A pre prípad, že by ste zmeškali naše cesty po svete zo začiatku týždňa – preskúmali sme oceána prešiel cez Japonsko, Indiaa Mexiko. Aký výlet! A teraz? Je čas na veľké finále. Ideme von s ranou…v New Yorku!

NYC

Ako sme už spomenuli v predchádzajúcich príspevkoch, jarné prázdniny sme strávili cestovaním po svete (prakticky). Každý deň zahŕňal prieskum virtuálnej reality (VR) a expedície, dokument, občerstvenie/dezert, ktorý reprezentoval miestne prostredie, a tematické remeslo. Keď prišiel čas na večeru, rozhodli sme sa naplno využiť dovolenku a podporiť naše obľúbené miestne reštaurácie tým, že si vyzdvihneme jedlo so sebou (z podniku, ktorý bol tiež reprezentatívnym miestom dňa). Každý večer sme zakončili filmom, ktorý predstavil miesto alebo kultúru, ktoré sme v ten deň preskúmali!

Ok…na čo čakáme? Poďme preskúmať Veľké jablko!


Virtuálne jarné prázdniny: Piaty deň – New York City
Prehľad NYC

Naozaj sme si užili návštevu Nat Geo Kids, aby sme tento týždeň odštartovali naše predchádzajúce cesty, a tak sme sa tam najprv vybrali, aby sme si prečítali New York štát. New York sa stal 11. štátom v roku 1788. A jeho prezývka je The Empire State.

Virtuálne jarné prázdniny: Piaty deň – New York City

Vedeli ste, že New York bolo hlavným mestom krajiny až do roku 1790? Ellis Island, kde v rokoch 1892-1924 vstúpilo do krajiny viac ako 12 miliónov imigrantov, sa tiež nachádza v NYC. A Big Apple je zhodou okolností najľudnatejším mestom v Spojených štátoch – s približne 8,5 miliónmi obyvateľov (v roku 2019).

NYC VR expedície a prieskumy

Náš prieskum mesta sme začali virtuálnou prehliadkou mrakodrapov v New Yorku…s láskavým dovolením našej aplikácie Expedície Google. Letecké pohľady boli úplne úchvatné!

NYC

Odtiaľ sme zamierili do National Park Service, aby sme sa pustili do virtuálnych prehliadok oboch Socha slobodya Ostrov Ellis. Milovali sme vzácny pohľad do vnútra pochodne Lady Liberty! A dozvedeli sme sa, že pôvodná pochodeň (z roku 1886) bola vymenená na storočnicu, v roku 1986…a teraz sa nachádza v múzeu národnej pamiatky. Vnútorná štruktúra sochy bola super zaujímavá a denné a nočné snímky exteriéru (ako aj panorámy mesta) boli ohromujúce!

NYC

Krátky skok cez New York Harbour nás zaviedol na Ellis Island. Ellis Island bol najrušnejším imigračným kontrolným miestom v Spojených štátoch. Na našej prehliadke sme sa túlali cez Hlavnú imigračnú budovu, ktorá bola otvorená v roku 1900. A preskúmali sme Veľkú sieň, kde sa kontrolovali a spracovávali prisťahovalci. Veľká izba tiež predvádza veľmi zložité a krásne dizajnové detaily.

NYC

Keď sme skončili s prehliadkou hlavnej budovy, vyskočili sme do miestnej nemocnice. Liečili sa tam imigranti, ktorí neuspeli pri lekárskej prehliadke. Súčasťou liečebného komplexu bola pôrodnica, psychiatrické oddelenia a operačné sály. Nemocničné budovy boli zatvorené a opustené v roku 1954. A keď sme skúmali chátrajúci komplex, dospeli sme k jednému záveru: bolo by z neho skvelé miesto pre hororový film. 🙂

NYC

Keďže naša návšteva Ellis Island nám zanechala zimomriavky…rozhodli sme sa hľadať slnečnejšie a veselšie miesto. Nič nezodpovedá tomuto účtu lepšie ako a virtuálna prehliadka Central Parku! Dôkladne sme si užili našu pokojnú prechádzku po sviežich pozemkoch…pričom si prešli niektoré z najobľúbenejších atrakcií. Zastavili sme sa pri Imagine Mosaic na Strawberry Fields, Wagner Cove, fontáne na Cherry Hill (kde sme videli niekoľko konských povozov), Bow Bridge, krásnej Bethesda Arcade & Terrace a Conservatory Water (kde sú všetky modely jácht vyplávať). Našu návštevu sme ukončili pri soche Alica v krajine zázrakov!

LEGO Socha slobody

Možno už viete, možno nie, že žijem s dvoma jedincami posadnutými LEGO. Vedel som, že naše jarné prázdniny nebudú úplné bez zábavného projektu LEGO. A náš deň v NYC poskytol perfektnú príležitosť rozbiť stavebné kamene!

Virtuálne jarné prázdniny: Piaty deň – New York City

Tajne som si objednal LEGO Architecture Socha slobodya prekvapil ich. Netreba dodávať…boli vo vytržení…a výstavba sa začala okamžite!

Virtuálne jarné prázdniny: Piaty deň – New York City

1 685-dielna sada šla rýchlo dokopy! Naša LEGO Lady Liberty je po kompletnej konštrukcii vysoká len niečo málo cez 17 palcov. A naša dcéra bola mimoriadne potešená, keď videla, že sedem hrotov na jej korune bolo presne zobrazených. Hroty predstavujú sedem morí a sedem kontinentov na Zemi – skutočnosť, ktorú sa naučila začiatkom tohto roka, v škole.

NYC večera

Aký je najlepší spôsob, ako osláviť veľký deň v The Big Apple? Ak ste povedali, že zhltnete obrovskú 24-palcovú ručne hádzanú pizzu, potom máte pravdu!

Virtuálne jarné prázdniny: Piaty deň – New York City

Objednali sme si pizzu v zariadení, ktoré sme s manželom navštevovali počas našich vysokoškolských rokov. A polevy sme obmedzili na minimum…zostali sme pri dcérinej obľúbenej klobáse. Keď uvidela veľkosť škatule od pizze, ústa jej prakticky dopadli na podlahu. 🙂 Ale najlepšie na tom (okrem pizze, samozrejme) bolo sledovať, ako prišla na to, ako zjesť taký veľký kúsok koláča!

NYC dezert

Náš dezert v New Yorku bol zatiaľ najlepší! Možno je to preto, že sme si ho nevyrobili sami… alebo možno preto, že pochádza priamo z jednej z najlegendárnejších pekární v New Yorku! Viete… tie, kde ľudia čakajú hodiny… v radoch, ktoré pokrývajú celé mestské bloky!

Virtuálne jarné prázdniny: Piaty deň – New York City

Objednali sme dve 4-balenia svetoznámych koláčikov od Pekáreň Levain! Pekáreň bola otvorená na Upper West Side na Manhattane v roku 1995. Teraz majú niekoľko rôznych miest…a ako sme s radosťou zistili…dodávajú sa po celej krajine!

Virtuálne jarné prázdniny: Piaty deň – New York City

Objednali sme si balík ich klasických čokoládových vlašských sušienok a balík ich super dekadentných čokoládových sušienok z tmavej čokolády. Neboli sme sklamaní! Sušienky sú obrovské a ach tak chutné! Tie naše sme uložili do mrazničky a keď sme si ich užili, vložili sme ich na 10 minút do rúry vyhriatej na 350° a potom na 10 minút do rúry vyhriatej na 170°. Vďaka tomu boli super teplé a mazľavé! Z pekárne Levain si určite objednáme znova!

NYC film

Náš rušný deň cestovania sa skončil premietaním filmu Noc v múzeu! Ak ste túto komédiu z roku 2006 nevideli, určite by ste si ju mali pozrieť. Sleduje Larryho Daleyho, ktorý sa stáva novým nočným strážcom v Americkom prírodovednom múzeu v New Yorku. Počas prvej noci v práci Larryho čaká neuveriteľne nečakané prekvapenie. Zistí, že staroegyptský artefakt spôsobuje, že všetky exponáty v noci ožijú! Vrátane obrieho T-Rexa – ktorý náhodou miluje aportovanie. 🙂


A práve tak…skončili sa naše 5-dňové virtuálne jarné prázdniny. Po celom svete sme sa rozbehli a každý deň sme objavovali úplne nové miesto. V skutočnosti sme si užili toľko zábavy, že sme sa rozhodli pridať na koniec nášho dobrodružstva ešte jednu destináciu. Išli sme na najčarovnejšie miesto na Zemi!

Svet Walta Disneyho

Náš Disney deň začal a prehliadka Kilimanjaro Safaris so sprievodcom v Kráľovstve zvierat. Odtiaľ sme urobili nejaké virtuálne skoky do parku toto 10 najlepších videí z jazdy v Disneylande. Zväčšili sme trate na Incredicoaster, preskúmali Haunted Mansion, pomohli sme lietať na Millennium Falcon, vzali sme šachovnicovú vlajku na jazdu Radiator Springs Racers a sledovali farebný nočný sprievod! A potom sme vystúpili na najvyššiu horu sveta, na Expedičná jazda Everest. Očividne sme museli rýchlo navštíviť Arendelle Jazda Frozen Ever After. Ale náš obľúbený zážitok bol náš Jurský svet dobrodružstvo!

Zo všetkých tých virtuálnych jázd nám škvŕkalo v žalúdku…a tak sme si dali krátku prestávku, aby sme si vychutnali klasickú Disney pochúťku – Dole Whip. A našu návštevu Magic Kingdom sme zakončili nočnou prehliadkou Happy Ever After Ohňostroj!

Bol to perfektný spôsob, ako ukončiť našu virtuálnu rodinnú dovolenku!

ZAČNITE ŠÍRIŤ NOVINKY!

Categorized in: