V marci 2020 sme netrpezlivo čakali na odjazd na jarné prázdniny na Havaj. Nevedeli sme sa dočkať, kedy zaboríme prsty na nohách do mäkkého, teplého piesku. Ale niekoľko dní pred plánovaným odletom sme sa rozhodli zrušiť náš výlet z dôvodu pandémie COVID. Netreba dodávať, že sme prestávku strávili sedením okolo nášho domu a snažili sme sa vyrovnať s tým, ako náhle a drasticky sa naše životy v dohľadnej budúcnosti zmenia.

S radosťou môžem oznámiť, že tento rok bol trochu iný. Prestávku sme stále trávili doma, ale mal som dosť času na to, aby som si vopred naplánoval zábavný výlet na virtuálne jarné prázdniny pre celú rodinu. Výlet, ktorý nám umožnil precestovať celý svet a každý deň navštíviť úplne nové miesto! Každý deň zahŕňal prieskum virtuálnej reality (VR) a expedície, dokument, občerstvenie/dezert, ktorý reprezentoval miestne prostredie, a tematické remeslo. Keď prišiel čas na večeru, rozhodli sme sa naplno využiť dovolenku a podporiť naše obľúbené miestne reštaurácie tým, že si vyzdvihneme jedlo so sebou (z podniku, ktorý bol tiež reprezentatívnym miestom dňa). Každý večer sme zakončili filmom, ktorý predstavil miesto alebo kultúru, ktoré sme v ten deň preskúmali!

Virtuálne jarné prázdniny: Prvý deň – oceány

Keďže sme boli stále trochu sklamaní, že náš predchádzajúci výlet na pláž bol zrušený, rozhodli sme sa odštartovať našu virtuálnu dovolenku výletom k oceánu!


Virtuálne jarné prázdniny: Prvý deň – oceán
Expedície a prieskumy Ocean VR

Náš deň sme začali návštevou Gruzínske akvárium webkamery – kde sme pozorovali množstvo farebných rýb, veľryby belugy, obrovského veľrybieho žraloka, hlúpych uškatcov a radostných medúz. A potom sme sa do toho pustili virtuálne potápačské dobrodružstvo s obrovskými mantami v Mexiku. Boli sme milo prekvapení, keď sa k nám rozhodlo pridať aj niekoľko delfínov!

Virtuálne jarné prázdniny: Prvý deň – oceány

Odtiaľ sme prešli do našej aplikácie Expedície Google, aby sme ich skontrolovali Ocean Safari a Život v hlbokom oceáne prehliadky virtuálnej reality. Dostali sme sa bližšie a osobne k niekoľkým zaujímavým oceánskym tvorom! Ak ste túto aplikáciu Google ešte nevyskúšali, je to nevyhnutné! Použili sme to niekoľkokrát počas týždňa.

Virtuálne jarné prázdniny: Prvý deň – oceány

Naša dcéra miluje Annie a Mobyho (z BrainPOP Jr.), takže sme si pozreli aj ich rýchle video Oceánske biotopy. Dozvedeli sme sa o rôznych zónach v oceánoch a o tom, ktoré morské živočíchy žijú v jednotlivých zónach.

Dokumentárny film o oceáne

Za posledných pár rokov sme sa stali celkom posadnutí dokumentárnymi filmami Disney Nature… takže nebolo prekvapením, keď sa naša dcéra rozhodla pozerať filmy Disney Nature’s oceány dokumentárny film na Disney+. Film rozpráva Pierce Brosnan a obsahuje morské leguány, podkovičky, keporkaky, delfíny, morské korytnačky, veľké biele žraloky…a oveľa, oveľa viac!

oceán

Spôsob, akým sa natáčajú dokumenty Disney Nature, a zábery, ktoré zdieľajú, sú jednoducho neuveriteľné. Akoby ste boli s nimi priamo vo vode! Naše oči boli celý čas prilepené na obrazovke. Boli tam chichoty…a veľa ooh a ah. A dozvedeli sme sa niekoľko ďalších pekných faktov o niektorých z našich obľúbených oceánskych tvorov!

Akvarelové remeslo morského koníka

Keď nastal čas na kreativitu, vyradili sme akvarelové farby, papier a olejové pastely…a riadili sa pokynmi The Bird Feed NYC. Koláž akvarelu morský koník inšpirovaná Eric Carle.

Virtuálne jarné prázdniny: Prvý deň – oceány

Milovali sme zdobenie našich morských koníkov olejovými pastelmi… a maľovanie našich morských koníkov (a zvlnené pozadie) množstvom jasných, krásnych farieb. Bolo to dokonalé plavidlo na deň oceánu! A taký, ktorý bude vždy vyvolávať pekné spomienky na náš virtuálny výlet k moru počas jarných prázdnin!

Virtuálne jarné prázdniny: Prvý deň – oceány

PS Môj manžel v ten deň nemal náladu na maľovanie…takže pracoval na umeleckom projekte morského koníka!

Večera na Deň oceánu

Naša večera pri oceáne obsahovala rôzne jedlá z morských plodov z miestnej reštaurácie. Ale asi by som to mal predostrieť faktom, že keďže žijeme v Colorade, bežne nejedávame veľa morských plodov, pretože jednoducho nie sú také čerstvé a chutné. Takže…toto bola prvá skúsenosť našej dcéry s morskými plodmi (inými ako rybami), na ktoré si skutočne pamätá. Nebola veľkým fanúšikom. 🙂 Ale bolo zábavné vyskúšať niečo iné a jedlo bolo chutné.

Vychutnali sme si homársku rolku BLT s časťou hushpuppies, nejaké grilované krevety s mexickým cesnakom a kanicu v zálive, ktorá bola varená na pergamenovom papieri. Kanica bola naša obľúbená!

Dezert Deň oceánu

Pred večerou sme všetci zaskočili do kuchyne, aby sme si pripravili potrebné komponenty pre náš dezert v deň oceánu. Uvarili sme si instantný vanilkový puding a vmiešali doň modré potravinárske farbivo, aby sme vytvorili oceánsku vodu. Nebral som do úvahy žltý odtieň vanilkového pudingu, takže nakoniec bol zelený… ale aj tak bol výborný. Do kuchynského robota sme tiež hodili niekoľko zlatých Oreos…kým nedosiahli peknú piesočnatú konzistenciu. Keď bol čas na dezert, pridali sme našu oceánsku vodu (puding) do malého pohára, posypali pieskom (rozdrvené Oreos) a všetko sme uzavreli farebným papierovým dáždnikom!

Virtuálne jarné prázdniny: Prvý deň – oceány

Tieto pudingové poháre naplnené pieskom sme pripravili predtým…pre našu dcéru Druhé narodeniny s plážovou tematikou! Niektoré ďalšie zábavné nápady, ktoré môžete začleniť do tejto chutnej pochúťky, sú: Švédska ryba (vo vode) alebo opaľovanie Teddy Grahams (na piesku). Môžete dokonca rozdrviť Teddyho Grahama na gumený Lifesaver a hodiť ho priamo do pudingu!

Film Deň oceánu

Plánovali sme nechať našu dcéru zostať hore každú noc neskôr ako zvyčajne a pozrieť si film, ktorý súvisel s miestom, ktoré sme v ten deň navštívili. Náš výber filmov z dňa oceánu zahŕňal: Malá morská víla, Moana, Hľadá sa Nemoa Hľadá sa Dory.

oceán

Ale po večeri a dezerte v ten večer bolo úplne jasné, že naša dcéra sa potrebuje trochu vyspať. Možno to bolo všetko to vzrušenie z nášho prvého dňa virtuálnej dovolenky…a očakávanie toho, čo bude nasledovať…ale v tú noc sme nezostali hore a nepozerali film s morskou tematikou. Len sa to snažím udržať reálne.


A práve tak sa skončil prvý deň našich virtuálnych jarných prázdnin. Dôkladne sme si užili naše oceánske dobrodružstvo! A už sa nevieme dočkať, kedy si naplánujeme ďalšiu skutočnú dovolenku na pláži…keď budeme všetci zaočkovaní a bude bezpečné opäť cestovať. Bude naša dcéra trvať na zbalení svojej obrovskej masky žraločej hlavy? Pravdepodobne! 🙂

Virtuálne jarné prázdniny: Prvý deň – oceány

Začínate sa pýtať, aké špeciálne miesto bolo v našom cestovnom itinerári ďalej? Vráťte sa zajtra a zistite, kam sme (prakticky) najbližšie cestovali!

ZAČNITE ŠÍRIŤ NOVINKY!

Categorized in: