Hľadáte jednoduchý a kreatívny spôsob, ako pridať farebný nádych vašej ďalšej párty? Nehľadajte nič iné ako balónové kvety! Len s niekoľkými jednoduchými spotrebnými materiálmi a niekoľkými základnými remeselnými zručnosťami môžete vytvoriť farebné kvetinové aranžmány, ktoré určite zaujmú. Prečítajte si prehľad o tom, ako vyrobiť balónové kvety.

ZOBRAZIŤ V GALÉRIIDIY nápady na dekoráciu balónov

Zhromaždite zásoby

Prvým krokom pri výrobe balónových kvetov je zhromaždenie zásob. Budete potrebovať balóniky vo farbách podľa vášho výberu, kulmovaciu stuhu, nožnice a balónovú pumpu (ktorá je voliteľná). Najlepšie je držať sa okrúhlych balónov, pretože sa ľahšie tvarujú do okvetných lístkov. Keď máte všetky zásoby, je čas začať s remeselnou výrobou!

Vytvorte okvetné lístky

Ak chcete vytvoriť okvetné lístky, nafúknite balóny ústami alebo pumpou. Pri používaní pumpy dávajte pozor, aby ste balóniky neprefúkli, pretože by mohli prasknúť! Keď sú balóny nafúknuté, zviažte ich pomocou curlingovej stuhy. Potom odstrihnite prebytočnú stuhu a pomocou nožníc alebo prstov jemne vytvarujte koniec každého balónika do tvaru lupeňa.

Pripojte okvetné lístky k sebe

Keď sú všetky okvetné lístky vyrobené, je čas ich spojiť tak, aby vytvorili tvar podobný kvetu. Aby ste to urobili, vezmite dva okvetné lístky a zviažte ich na základni pomocou curlingovej stuhy. Tento postup opakujte, kým všetky okvetné lístky nie sú spojené do jednej veľkej kytice. V tomto bode môžete tiež pridať listy tak, že medzi dva okvetné lístky uviažete zelené balóniky.

ZOBRAZIŤ V GALÉRIIHow-to-DIY-Balloon-Daisy-Kvety

Návod na DIY balónové kvety

Výroba balónových kvetov je jednoduchý a zábavný projekt, ktorý každej párty alebo udalosti dodá osobitosť a farbu! Všetko, čo potrebujete, sú farebné balóniky, kulma, nožnice a trocha kreativity – nie sú potrebné žiadne ozdobné nástroje! Bavte sa experimentovaním s rôznymi farbami a tvarmi – nezabudnite, že balóny príliš nenafúknite, inak by mohli prasknúť! Šťastné tvorenie!

Aké balóny potrebujete na balónové kvety?

Pre domácich majstrov, ktorí chcú vyrábať balónové kvety, sú najlepším druhom balónov Qualatex 260Q. Tieto balóny sa dodávajú v rôznych veľkostiach a farbách a majú dlhotrvajúcu kapacitu hélia. 260Q je tiež skvelý na vytváranie rôznych tvarov, ako sú kvety, srdce alebo hviezdy.

Koľko balónov potrebujete na balónové kvety?

Vo všeobecnosti budete potrebovať 3-4 balóny na vytvorenie jedného kvetu. Počet potrebných kvetov závisí od veľkosti dekorácie, ktorú chcete, a od toho, koľko ľudí sa okolo nej zmestí. Pre väčšie aranžmány môžete potrebovať až 10 alebo viac balónov.

Aký je najlepší spôsob nafúknutia balónov pre balónové kvety?

Balóniky na balónové kvety najlepšie nafúknete pomocou ručnej vzduchovej pumpy alebo elektrickej vzduchovej pumpy. Keď používate ručnú vzduchovú pumpu, mali by ste sa uistiť, že je správne pripevnená a zaistená predtým, ako začnete nafukovať balóny. Elektrická vzduchová pumpa zvyčajne zabezpečí konzistentnejšie nafúknutie celej dávky balónov, takže môže byť vhodnejšie, ak pri výrobe balónového kvetu hľadáte rovnomernejšie výsledky. Aby ste sa uistili, že všetky vaše balóny boli nafúknuté rovnomerne, zvážte zmeranie obvodu každého z nich, keď sú naplnené vzduchom. Ak sa niektorý z nich zdá byť podhustený alebo prehustený v porovnaní s ostatnými, potom sa podľa toho upravte, kým nebudú mať všetky rovnakú veľkosť.

Ako viažete balóny na balónové kvety?

Na uviazanie balónov pre balónový kvet je užitočné mať špagát alebo šnúrku a nožnice. Začnite rovnomerným rozmiestnením piatich balónov v kruhu okolo miestnosti. Odrežte dva kusy špagátu; jeden by mal byť dvakrát dlhší ako druhý. Uviažte kratší kus okolo jedného z balónov a potom natiahnite.

Aký je najlepší spôsob rezania balónov na balónové kvety?

Najlepší spôsob, ako strihať balóniky na balónové kvety, je použiť ostré, špicaté nožnice alebo remeselnícky nôž. To zaisťuje, že každý rez je presný, čo vám umožní získať požadovaný tvar a veľkosť vašej kvetiny. Pri výrobe balónových kvetov je dôležité venovať strihaniu čas, aby ste nenatiahli latex balóna.

Ako poskladáte balónové kvety?

Proces spájania balónových kvetov je pomerne jednoduchý. Najprv začnite s dlhým skrúteným balónom pre stonku kvetu. Potom pomocou menšieho krúteného balónika vytvorte päť okvetných lístkov a pripevnite ich na jeden koniec stonky. Nakoniec môžete do svojho výtvoru pridať listy alebo iné dekorácie, ak chcete.

Ako robíte listy pre balónové kvety?

Výroba listov pre balónové kvety je pomerne jednoduchá a dá sa dosiahnuť niekoľkými jednoduchými krokmi. Začnite vyrezaním štyroch kruhov zo zeleného kartónu. Veľkosti kruhov budú závisieť od toho, aké veľké chcete mať listy, ale zvyčajne majú priemer okolo 3-4 palcov. Potom pomocou dierovača alebo nožníc urobte niekoľko malých rezov okolo okraja každého kruhu – to im dodá realistickejší vzhľad, pretože väčšina skutočných listov má malé zubaté okraje. Nakoniec pripevnite listy k sebe v ich stredoch a zaistite ich na mieste lepidlom alebo páskou. Vaše balónové kvety majú teraz živé lístie.

Aké sú tipy na výrobu balónových kvetov?

Ak chcete vytvoriť úspešné balónové kvety, existuje niekoľko tipov, ktoré treba mať na pamäti. Najprv použite kvalitné balóny, ktoré udržia vzduch po dlhú dobu. Po druhé, skúste použiť viac farieb pre okvetné lístky pre väčší záujem. Po tretie, použite kvetinový drôt alebo kvetinovú pásku na upevnenie okvetných lístkov dohromady a pripevnenie stonky kvetu. Nakoniec nezabudnite pridať kreatívne prvky, ako sú stuhy alebo stuhy pre skutočne jedinečný vzhľad

DIY balónové kvety Video tutoriál

Categorized in: