“Mesiac ako snehová guľa, jasný ako poludnie.” Dole kopcom, zimné vzrušenie. Guľovačka. Čo noc! Mrazivá zábava, takmer hotovo. Ešte jedna jazda…vnútri teplo. Ovisnuté oči, snehová obloha. Počítanie ovečiek…zaspať. Vráť sa čoskoro, mesiac snehová guľa!”

Mesiac snehová guľa od Fran Cannon Slaytonovej

Zimná sezóna je oficiálne tu…hoci nemáme veľa snehu, aby sme to ukázali. V skutočnosti sa väčšina nášho snehu objavila už v novembri, ale som si istý, že v najbližších mesiacoch nás čaká oveľa viac. Netreba dodávať, že už je to nejaký čas, čo sme vonku stavali snehuliakov a snehové pevnosti, sánkovali sa z kopcov a užívali si občasné guľovačky. Našťastie môžeme sprostredkovane prežiť niektoré z našich obľúbených príbehov so zimnou tematikou! A máme pre vás úplne nový súhrn úžasných zimných kníh, o ktoré sa s vami tento rok podelíme!

Zimné knihy (2020)

Tento balík príbehov obsahuje príbehy o dobrodružstve, odvahe, priateľstve a zábave! Nie je to každý deň, aby ste sa vydali na impozantnú cestu za yettim… alebo na tryskáčom dole strmými kopcami ako zimní olympionici. Našťastie si stále môžete užívať vzrušenie, keď listujete stránkami týchto nádherných kníh!


Zimné knihy (2020)

Zimné knihy (2020)

**Poznámka: Nižšie uvedený zoznam obsahuje odkazy Amazon Affiliate pre pohodlie. Pozri Zásady zverejňovania pre viac detailov.**

 • Vrana na snehu od Lesley Sims
  • Vrana sa túla v snehu a začína sledovať stopy sem a tam. Prejde okolo niekoľkých snehuliakov a rozhodne sa vyrobiť si vlastnú snežnú vranu… predtým, ako sa vydá dolu k zamrznutému jazeru. Špehuje svojich priateľov, ako si užívajú korčule, ale čoskoro si uvedomí, že ľady sa začínajú lámať. Krtko spadne a nevie plávať, ale Vrana nezúfa. Rýchlo letí späť k snehuliakom, aby si požičal šál, a ťahá Krtka do bezpečia. Trikrát hurá pre Vranu, “je to hrdina snehu!”
 • Bunny Slopes od Claudie Ruedovej
  • Chceli by ste sa pridať k Bunny na lyžovačku?!? Výborne! Je tu len jeden malý problém…nie je sneh. V tejto roztomilej interaktívnej knižke budú vaši ratolesti triasť stránkami hore a dole, aby napadol sneh, nakláňať knihu, aby zajačikovi pomáhala lyžovať rýchlejšie, a otáčať ju koncom na druhú, aby nedošlo k veľkému nárazu. A po dlhom dni na svahu si môžete sadnúť so Bunny a podeliť sa o príjemnú, teplú šálku horúceho kakaa – samozrejme s marshmallows!
 • Max a Marla od Alexandry Boigerovej
  • Max a Marla sú najlepší priatelia a skutoční zimní olympionici. Vyrazili so svojim toboganom a pripravili sa na pretekanie z obrovského zasneženého kopca… len aby zistili, že ich sane potrebujú nejaké opravy. Ich preteky budú musieť počkať na ďalší deň. Priatelia sa stretávajú s mnohými prekážkami, ale nikdy sa nevzdávajú! Výsledkom je, že sa počas cesty naučia niekoľko cenných lekcií: starostlivosť o vybavenie je dôležitá, ale starostlivosť o seba je zo všetkého najdôležitejšia; tímová práca je všetko; príprava je kľúčová; a prekážky sa dajú prekonať a premeniť na víťazstvá!
 • Vytvorenie priateľa od Alison McGhee
  • V tomto srdečnom príbehu chlapec oslavuje zimu stavaním snehuliaka. Zimné dni trávi hraním sa so svojim snehuliakom…kým nepríde jar a jeho kamarát sa pomaly roztopí v mláke. Chlapec sa čuduje, kam sa podel jeho kamarát, a zistí, že jeho snehuliak nadobudol počas roka rôzne podoby – v padajúcej vode, daždi, hmle a námraze na oknách. Chlapec nakoniec zistí, že „to, čo miluješ, bude vždy s tebou“. A jedného chladného rána, keď padá sneh, opäť nájde svojho priateľa na dvore.
 • Posledný ľadový medveď od Jean Craighead George
  • Tento príbeh je smutným, no zároveň úžasným spôsobom, ako predstaviť najmenším koncept klimatických zmien a globálneho otepľovania…a vplyv, ktorý to má na našu planétu. Jedného chladného a zasneženého dňa sa Tigluk stretne zoči-voči s Nanuqom (čo v Inuitoch znamená „ľadový medveď“). Medveď v tichosti posiela Tiglukovi naliehavú správu…prosbu, aby ju nasledoval. Tigluk hľadá pomoc u svojej starej mamy, vediac, že ​​cestu musia absolvovať obaja. Ale Arktída sa mení – topenia prichádzajú každý rok skôr a skôr – nebudú môcť ísť pešo. Opravia starý kajak z tulenej kože a vydajú sa nájsť Nanuqa. Po niekoľkých dňoch pádlovania Severným ľadovým oceánom si všimnú malého ľadového medveďa stočeného na jednej z mála zostávajúcich ľadových kryh. Nie je to Nanuq…ale jej mláďa. Tigluk vstáva z kajaku a berie do náručia posledného ľadového medveďa. Pomenuje ho Pilluk (čo znamená „prežiť“). Tigluk a jeho stará mama prinesú Pilluka späť domov…aby ho naučili prežiť v otepľujúcom sa svete.
 • Už dobre!: Zasnežený príbeh od Jory Johna
  • Ak nás už nejaký čas sledujete, viete, že Jory John je jedným z našich obľúbených autorov…a Duck and Bear sú dve z našich najobľúbenejších postáv všetkých čias! Tejto dynamickej dvojice sa jednoducho nevieme nabažiť. A tento konkrétny diel je ideálny na zimné oslavy! Duck, vždy bujarý dobrodruh, sa teší, keď vidí na zemi všetok nový sneh. Okamžite sa ponáhľa vedľa, aby priviedol Beara na nejakú snežnú zábavu… ale nevrlý starý medveď nemá ani najmenší záujem hrať sa v mrazivom mraze. Neochotne nasleduje Kačku von. Netrvalo dlho a Bear začne kýchať – zdá sa, že ísť z horúceho kúpeľa priamo von do mrazivých teplôt nemusel byť najlepší nápad. 🙂 Dobrou správou je, že Duck je viac než ochotný pomôcť medveďovi cítiť sa lepšie…akýmkoľvek spôsobom môže…hoci nie je veľmi dobrý v tom, aby nechal medveďa odpočívať. Prirodzene, Bear sa nahnevá a pošle Kačku domov. Čo sa však stane, keď Duck začne ochorieť? Príde k nám Bear, aby ho doliečil?
 • Mesiac snehová guľa od Fran Cannon Slaytonovej
  • Tento rytmický príbeh sleduje brata a sestru, ako vyletia von za zasneženej noci… s „mesiacom, jasným ako poludnie“. Sánkovanie, budovanie pevnosti a guľovačky… ich mrazivá zábava je takmer hotová na noc. Zamieria dovnútra a skočia do postele a snívajú o všetkých zasnežených dňoch, ktoré ich čakajú.
 • Henry a Yeti od Russella Ayta
  • Henry miluje yetisa! Áno, veľké biele stvorenia, ktoré sídlia v zasnežených horách. Jediný problém je, že Henry nikdy nevidel yetiho…a všetci ostatní si myslia, že yeti neexistujú. Henry si je istý ich existenciou a vydá sa na výpravu, aby jedného vypátral (napriek všetkému smiechu jeho rovesníkov). Prejde veľmi dlhú cestu, zdolá množstvo hôr a práve sa chystá vzdať, keď sa stretne zoči-voči s obrovským yetim. Henry a yeti sa spriatelia…a on urobí pár fotiek (ako dôkaz) ich dvoch spolu, skôr než sa vydá na spiatočnú cestu. Po príchode domov a vybalení výstroja Henry zistí, že stratil fotoaparát. Jeho dôkaz, že yeti skutočne existujú, úplne zmizol…a vracia sa do školy, aby vydržal ešte viac posmeškov. Smiech však náhle prestane, keď sa objaví nič netušiaci hosť, aby vrátil Henryho fotoaparát.

Možno nemáme sneh, ale aj tak sme prežili extrémne silný vietor a chladné teploty. Niekedy je najlepším liekom na chladný deň…zababušiť sa do peknej, teplej deky a dobrej knihy! A nezabudnite na horúce kakao! 🙂

Zimné knihy (2020)

Ak hľadáte ďalšie zábavné zimné príbehy, ktoré by ste mohli zdieľať so svojimi deťmi, určite si pozrite naše obľúbené Zima 2019a Zima 2018! Príjemné čítanie!

ZAČNITE ŠÍRIŤ NOVINKY!

Categorized in: